Regulamin konkursu „Quiz - wędrówką przez życie”

1. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin w partnerstwie z Zespołem Szkół w Barcinie i Towarzystwem Miłośników Miasta i Gminy Barcin.

Dziewczynka wybiera obrazek.

1 lipca 2020 r. w piechcińskiej filii rozpoczęły się zajęcia wakacyjne dla dzieci, które będą się odbywać we wtorki i czwartki w ramach współpracy ze Świetlicą Wiejską MDK w Piechcinie.

Dzieci zebrane na zajęciach

Z okazji przypadającego w marcu Światowego Dnia Poezji, którego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji, w bibliotece publicznej w Barcinie zorganizowano cykl lekcji bibliotecznych dla najmłodszych czytelników.

Prowadząca spotkanie przy mikrofonie.

Jak każdy wie, Dzień Kobiet przypada 8 marca, jednak w barcińskiej bibliotece świętowanie rozpoczęło się już 4 marca. Tego dnia w czytelni biblioteki odbyło się wydarzenie z cyklu „Dla zdrowia i urody”, prowadzone przez stylistkę i wizażystkę, Panią Magdalenę Andler. Spotkanie od tytułem „Nie jestem idealna, ale jestem piękna” przeznaczone było dla Pań, więc widownia była w tym dniu stuprocentowo kobieca; przy wejściu każda z nich otrzymała drobny upominek od biblioteki.

Dzieci wykonują prace na zajęciach.

W dniu 4 marca w Bibliotece Publicznej filia w Mamliczu odbyły się zajęcia dla młodych użytkowników książnicy - „Kwiatki dla pań”. Dawniej na Dzień Kobiet panie otrzymywały goździki bądź gerbery, obecnie popularne są tulipany oraz róże. Natomiast sześciolatki z Oddziału Przedszkolnego w Mamliczu postanowiły być oryginalne. Z okazji zbliżającego się święta kobiet własnoręcznie wykonały kwiatki z krepiny. Bibliotekarka krok po kroku pokazywała dzieciom kolejne etapy wykonania pracy plastycznej. Posługiwanie się nożyczkami nie było przedszkolakom obce.

Praca wykonana na zajęciach jest to uśmiechnięty kwiatek.

W Filii Biblioteki Publicznej w Mamliczu tradycyjnie we wtorek odbyły się zajęcia literacko – plastyczne z cyklu „Przedszkolak w bibliotece”. W miesiącu marcu przypada Dzień Kobiet (8 marca) oraz Światowy Dzień Poezji (21 marca). Dlatego też w dniu 3 marca zostało przeprowadzone spotkanie „Kobiety, kwiaty i poezja”.

Uczestniczka spotkania podczas zabiegu kosmetycznego.

Świetlica MDK w Mamliczu wspólnie z tamtejszą Biblioteką Publiczną zaprosiły mieszkanki Mamlicza na spotkanie „Chwila relaksu”. W piątkowe popołudnie 27 lutego przedstawicielki rosyjskiej firmy Faberlic – pani Maria Stankiewicz oraz pani Marzena Wilk przygotowały prelekcję na temat tajników urody. Panie chętnie dzieliły się wiedzą na temat przygotowania naszej cery na powitanie wiosny oraz stosowania m.in. maseczek relaksacyjnych.