Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

WIECZÓR Z KATARZYNĄ ENERLICH

W czwartek 16 grudnia 2010 r. o godz. 1600 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Jakuba Wojciechowskiego w Barcinie odbyło się spotkanie autorskie zorganizowane
w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki. Tym razem w murach barcińskiej książnicy gościła Katarzyna Enerlich – autorką „Prowincji pełnej marzeń”, „Prowincji pełnej gwiazd”, „Czasu w dom zaklętego” oraz „Kwiatu diabelskiej góry”.
Pani Katarzyna reprezentuje współczesną polską prozę kobiecą, pochodzi z Mrągowa. Z  zawodu jest dziennikarką, pisze do miesięczników: „Bluszcz” i „Natura i Ty”, a w Radiu Planeta czyta swoje opowiadania. Pracowała w szkole, w domu kultury, w punkcie informacji turystycznej, w urzędzie miasta. Była opiekunką osób starszych, wystawiała swoje obrazy
w toruńskim antykwariacie, otarła się również o bezrobocie.
Katarzyna Enerlich pisze dlatego, że „na każdym kroku napotyka pochowane we wspomnieniach lub starych dokumentach ludzkie historie. Nie potrafi o nich milczeć”.
„W książkach jest zawsze pesteczka prawdy oparta na historii miejsc, ludzi, zasłyszana od kolejnych pokoleń” - mówiła autorka. Zawsze pisze o swojej mazurskiej ziemi, pokazując cichy świat ukochanej prowincji.
Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jakie zdarzenia i spotkania inspirowały pisarkę do tworzenia  powieści. Autorka wielokrotnie podkreślała, że nic w życiu nie dzieje się przypadkiem oraz jak wielki wpływ na jej twórczość mają spotkania z różnymi ludźmi
i historie przez nich opowiadane. Katarzyna Enerlich zdradziła również, które z opisanych przez nią postaci i sytuacji w powieściach są prawdziwe, a które fikcyjne.
Katarzyna Enerlich chętnie odpowiadała na pytania czytelników, opowiedziała też kilka historii ze swojego prywatnego życia.
Na zakończenie można było kupić książkę z pamiątkowym wpisem autorki. W spotkaniu wzięło udział 26 osób.
Autor:Moderator Renata Grabowska

WIECZÓR Z KATARZYNĄ ENERLICH

WIECZÓR Z KATARZYNĄ ENERLICH

WIECZÓR Z KATARZYNĄ ENERLICH

WIECZÓR Z KATARZYNĄ ENERLICH

WIECZÓR Z KATARZYNĄ ENERLICH

WIECZÓR Z KATARZYNĄ ENERLICH