Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A
  • TRZYNAŚCIE  POWODÓW
    TRZYNAŚCIE POWODÓW
  • TRZYNAŚCIE  POWODÓW
    TRZYNAŚCIE POWODÓW

TRZYNAŚCIE POWODÓW – DYSKUSJA W BIBLIOTECE NA STARÓWCE

         Na siedemnastym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży sześcioosobowe grono miłośników słowa pisanego- 29 kwietnia dyskutowało
o książce Jaya Ashera „Trzynaście powodów”.
Opinia klubowiczów o książce:
Nastolatek-Clay Jensen znajduje pod drzwiami paczkę. Okazuje się , że w środku znajdują się taśmy magnetofonowe nagrane przez Hannah, koleżankę z klasy, która wcześniej popełniła samobójstwo. Czytelnik jest świadkiem bólu i osamotnienia Hannah, która czuje się zdradzana przez każdego komu próbuje zaufać. Książka może być przestrogą jak można bardzo łatwo zranić osobę nie zdając sobie sprawy. Pokazuje do czego może doprowadzić ludzka nieświadomość – zwykła plotka.
Czytelniczkom książka dała dużo do myślenia. Ciekawy sposób przedstawienia tematu. Dziewczyny uznały jednak ,że one na miejscu Hannah nie pozwoliłyby na obraźliwe zaczepki i każdą sytuację wyjaśniałyby od razu lub szukały pomocy. Z każdej sytuacji jest wyjście.
Obowiązkowa lektura dla każdego. Również dla rodziców.
Następne spotkanie odbędzie się 20 maja 2011 r. i omawiana będzie książka
Gaye Forman - „Jeśli zostanę „
Autor:Moderator Anna Zielińska

Komentarze

Asia

2012-06-11 16:53

Jedna z lepszych książek, jakie miałam okazję przeczytać. Szokująca, wciągająca i wartościowa. Pokazuje brutalność nastolatków i jej konsekwencje. Polecam!