Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

Trzy marokańskie koty

W czwartek 16 stycznia 2020 roku, klasa III A z Zespołu Szkół w Barcinie – lubiąca czytać, rozmawiać o książkach oraz poznawać nowe postacie i fascynujące historie – razem z wychowawcą panią Elżbietą Wojtkowiak przyszła do Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece. Bohaterami styczniowego spotkania były szczęśliwe koty Minusz, Pasza i Amir mieszkające u Samiego i Mariam, którzy spodziewają się dziecka. Alya i trzy koty to ciepła i wzruszająca historia napisana przez Amina Hachimi Alayou, której dodatkowym atutem są piękne ilustracje. Książeczka przeniosła młodych czytelników do egzotycznej marokańskiej Casablanki, a opowiada o tym, jak zmienia się życie w domu, gdy pojawia się nowy członek rodziny, o obawach, które mogą towarzyszyć starszym dzieciom, sile matczynej miłości i przygotowaniach do zmian. Mała Alya wywraca koci świat do góry nogami, ale po początkowych zawirowaniach, niepewności i zdenerwowaniu Minusz, Pasza i Amir spadają na cztery łapy.

 

Podczas czwartkowego spotkania oprócz dyskusji, każdy z uczestników zrobił własnego kota z orgiami, którego zabrał do domu.

 

Kolejne spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki dla dzieci zaplanowano na drugą połowę lutego br., będziemy wówczas rozmawiać na temat książki „Tajemnica kempingu” Martina Widmarka i Heleny Willis.

 

Moderator: Joanna Kujawa-Drozdowska