Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

Sprawozdanie - Niemycki Mariusz

 przy Oddziale dla dzieci Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie

22. 05.2009 r. godz.11:30 odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W spotkaniu uczestniczyło 8 „klubowiczek”, które tym razem omawiały książki autorstwa Mariusz Niemyckiego.

Opinie o przeczytanych książkach

„ …Na pewno język i wyobraźnia zachwycił czytających. Bohaterowie Niemyckiego rozmawiają ze sobą spontanicznie, jakby spotkali się na podwórku. Żadnej sztuczności pełna swoboda , akcja . Liczy się tylko przygoda. Nic innego nie poprawiłoby czytającym humoru jak Obi. Zauważył spore, garbate wzniesienie. Może jednak jest tu, gdzie trzeba? Był już blisko, gdy wzniesienie majtnęło ogonem, zwalając Bokiego z nóg. Przewrócił się, a sterta piasku wzniosła się wysoko do góry. Ogr walnął brodą o ziemię. Wzniesienie wydało z siebie ogłuszający pomruk. W piaskowej chmurze zabłysły zaspane, świecące oczy. Oczy smoka" - czytamy.

„…Otóż ta opowieść mogła się narodzić w głowie każdego chłopca, którego wyobraźnią władają dalekie i niebezpieczne podróże, tajemnicze odkrycia, światy ukryte w niedostępnych bagniskach i górach. One przecież istnieją, tylko nie trzeba odrzucać marzeń, a dać się ponieść urokowi "bajania". Nic więcej. Ktoś, kto lubi Tolkiena, Harry'ego Pottera, spokojnie może sięgnąć po "Obi-Boki" Niemyckiego. Warto więc sięgnąć do eskapad Kuby i jego przyjaciół po światach ogrów, gnomów, czarodziei, międzyplanetarnych rozbitków, a przede wszystkim absolutnie rewelacyjnych zielonych smoków.ktre sa uroczo głupiutkie”. Część czytających skupiła się na Przygodach Zuzi.

„…Detektyw Zuzia znów na tropie! Tym razem przyjeżdża do Krakowa. Wraz ze swoimi przyjaciółkami Pauliną i Natalią wpadają na trop niebezpiecznej szajki próbującej ukraść skarb Santiego ...”

Kolejne przygody 12-letniej Zuzi. Tym razem przyjeżdża z mamą - konserwatorką dzieł sztuki - do Niepołomic. Trafia na trop złodzieja legendarnego diamentu zwanego Panną Najczystszą .Czy uda jej się pokonać przestępcę i odnaleźć tajemniczy klejnot?- zastanawiali się klubowicze.

Uczestniczki DKK miały okazję spotkać się z autorem przeczytanych książek, bowiem w tym samym dniu o godz. 13:00 Pan Mariusz Niemycki gościł w barcińskiej bibliotece.

Kolejne spotkanie DKK ustalono na 30.06. na godz.14:00. Na tym spotkaniu odbędzie się dyskusja nad książka Rafała Kosika – „ Feliks, Net i Nika”.

Autor:Moderator Ciesielska Stanisława