Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

Sekret O’Brienów

Tym razem Lisa Genova w swojej książce poszerzyła problematykę rzadkiej genetycznej choroby Huntingtona. To właśnie o „Sekrecie O’Brienów” dyskutowaliśmy na kolejnym spotkaniu w ramach DKK 14 marca 2017 r.

 

Książka, która ogromnie nas wzruszyła i przygnębiła. To historia rodziny Joe’go O’Briena – bostońskiego policjanta, którego poznajemy w chwili, kiedy najbliższych zaczyna niepokoić dziwne zachowanie, kłopoty z koordynacją ruchową. Diagnoza jest porażająca – choroba Huntingtona. Przekazana informacja o tym dzieciom zmienia całą rodzinę. Każde z czwórki rodzeństwa przeżywa swój dramat – ogromny strach i stres, wynikające ze świadomości, że każde z nich może odziedziczyć zabójczy gen. To ból i rozpacz, ale też rozterka, czy chcą poznać prawdę, czy żyć w niewiedzy.

 

Książka pokazuje jak mądra miłość, wiara i determinacja w walce o każdy dzień „normalności” pozwala na godne życie, utwierdza nas w przekonaniu, jak ważne jest wsparcie bliskich. Lisa Genova kolejny raz nas nie zawiodła a zachwyciła!!!

 

Mariola Zelek