Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

Richard Paul Evans „Obietnica pod jemiołą”

Uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych spotkali się 16 lutego 2016r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie. W miłej atmosferze, przy filiżance kawy rozmawiali na temat najnowszej powieści Richarda Paula Evansa „Obietnica pod jemiołą”. Dyskusja była bardzo ożywiona. Ładna, lekka, zmuszająca do przemyśleń książka o porażce człowieczeństwa, przebaczeniu i miłości. Na podstawie powieści poznajemy samotną rozwódkę, Elise Dutton - kobietę, która w przeszłości przeżyła tragedię, pozostawiła swoją trzyletnią córkę w zamkniętym samochodzie w najgorętszym dniu w roku. Zaznajamiamy się również z uznanym prawnikiem, Nicholasem Derr – mężczyzną, który w wieku szesnastu lat wjechał samochodem w czteroosobową rodzinę.

 

Oboje spotykają się w restauracji biurowca, w którym pracują. Nicholas składa Elise propozycję nie do odrzucenia – 49 dni, do wigilii, będą spędzać razem. On będzie obdarowywał ją prezentami, ona będzie towarzyszyć mu w firmowych, przedświątecznych spotkaniach.
Klubowicze rozważali o dniach, które chcielibyśmy wymazać z pamięci, o podarunkach od losu, które dostajemy w najmniej spodziewanych chwilach, o sekrecie szczęścia. W spotkaniu uczestniczyło 12 osób.

 

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ustalono na 15 marca br. o godz. 16:3O. Omawiać będziemy książkę „Warto być dobrym” K. Ziemca. Natomiast 18 marca br. odbędzie się spotkanie autorskie z Agnieszką Kosińską – osobistą sekretarką Czesława Miłosza, autorką książek o nobliście.


Moderator Renata Grabowska

Komentarze