Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

Renata Kosin „Mimo wszystko Wiktoria”

1 grudnia 2015 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, działającego przy Bibliotece Publicznej w Barcinie. W jedenastoosobowym gronie dyskutowano o książce Renaty Kosin „Mimo wszystko Wiktoria”.

 

Książka z typu tych łatwych, lekkich i kończących się happy endem. Powieść osadzona w naszej rzeczywistości. Opowiadająca o sile przyjaźni, o radościach i troskach dnia codziennego, o szczęściu, które niespodziewanie pojawia się w naszym życiu. Ukazuje perypetie czterech kobiet - Zuzanny, Michaliny, Gabrysi i Edyty, które znają się od lat i zawsze mogą na siebie liczyć. Autorka stopniowo zdradza czytelnikowi szczegóły z życia bohaterek, co czyni książkę ciekawszą. Prosty język, lekki styl, odrobina humoru i zaskakujące zakończenie spowodowały, że lektura ogólnie się podobała.

 

Na podstawie treści książki rozwinęła się dyskusja na temat prawdziwych przyjaciół, integracji, stereotypów wychowania i rodziny, nieporozumień pomiędzy najbliższymi oraz wielu ulubionych pasji, na które coraz częściej brakuje czasu.

 

Podczas spotkania rozdano 10 egzemplarzy książki Guillaume Musso „Jutro”. Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 11 grudnia br. o godz. 16:OO. Będzie to spotkanie autorskie z Markiem Pindralem promujące najnowszą książkę podróżnika pt.: „W cieniu minaretów – Oman”. Następne dyskusyjne spotkanie już w nowym - 2016 roku – 5 stycznia o godzinie 16:30. Omawiać będziemy książkę „Jutro” G. Musso.

 

 

Moderator Renata Grabowska

Komentarze