Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

Remigiusz Mróz „Rewizja”

24 stycznia 2017 roku o godz. 16:30 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie zebrało się 12 osób, aby w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawiać o książce Remigiusza Mroza - „Rewizja”.

 

Autor opisuje losy wyklętego przez swoją społeczność Roma, którego żona i córka zostają brutalnie zamordowane. Mężczyzna nie tylko nie może wypłacić opłacanej przez rodzinę żony polisy ubezpieczeniowej, ale i zostaje podejrzany o zabójstwo. O uniewinnienie i honor Roberta Horwata walczy uzależniona od alkoholu prawniczka. Joanna Chyłka z determinacją odkrywa coraz głębsze dna sprawy.

 

Remigiusz Mróz mistrzowsko kreuje intrygę, przedstawia zepsuty świat korupcji i nadużyć finansowych, środowisko bezwzględnych i pozbawionych skrupułów prawników. Interesująco opisuje społeczność romską. Z treści książki wypływa kwestia moralności, etyki zawodowej.

 

Uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, że książkę czyta się bardzo szybko, dobrze i lekko. Powieść pełna napięcia i nieprzewidywalna do końca.

 

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 7 lutego 2017 roku o godz. 15:30. Będziemy rozmawiać na temat książki „Osobliwe szczęście Arthura Peppera” Phaedry Patrick’s.

 

Moderator DKK: Renata Grabowska