Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

Osobliwe szczęście Arthura Peppera

Osobliwe szczęście Arthura Peppera” – debiut literacki angielskiej pisarki Phaedry Patrick to piękna, mądra i wzruszająca powieść. Głównym bohaterem książki jest tytułowy Arthur Pepper. Od roku wdowiec, który wiedzie uporządkowane życie, z pozoru spokojne, ale pełne bólu po stracie ukochanej żony i matki dwójki dorosłych dzieci. Mężczyzna odseparował się od świata zewnętrznego. Przed zbliżającymi się 70-tymi urodzinami postanawia uporządkować rzeczy po zmarłej żonie i odkrywa bransoletkę.

 

Biżuteria, której nigdy nie widział składa się z tajemniczych przywieszek. Postanawia pójść ich śladem odkrywając tajemnice ukochanej Miriam. Wbrew sobie odbędzie podróż nie tylko po Europie, spotka ciekawych i ekscentrycznych ludzi związanych z przeszłością żony, a ją samą pokaże w zupełnie nowym świetle.

 

Arthur Pepper bardzo nas zauroczył swoją postacią oraz drogą duchową, jaką przebył. To jedna z książek, które przynoszą spokój duszy. Zdecydowanie polecamy sięgnąć po tę książkę, którą omawialiśmy 4 października 2016 roku.


Moderator: Mariola Zelek