Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A
  • O miłości
    O miłości

O miłości

Dnia 25 listopada 2011 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dzieci i młodzieży. Omawiałyśmy „Czynnik miłości” Anny Łaciny.

Spotkanie rozpoczęłyśmy od przeczytania wywiadu z autorką omawianej książki, z którego dowiedziałyśmy się, iż pani Anna Łacina z wykształcenia jest genetykiem, biologiem molekularnym, dziennikarką, nauczycielką, natomiast z zamiłowania pisarką.
„Czynnik miłości” to książka o przyjaźni, a także o dojrzewaniu do prawdziwej miłości. Główne bohaterki, Patrycja Adler oraz Magda Dzik, są licealistkami. Obie zmagają się z problemami osobistymi, a także rodzinnymi. Nieoczekiwanie poznają pewnych chłopaków. Czy te znajomości przerodzą się w miłość? Można się tylko domyślać, gdyż zakończenie tej powieści ma charakter otwarty. 
Zdaniem uczestniczek Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży „Czynnik miłości” to książka, która daje do myślenia, dlatego warto ją przeczytać. Poza tym można dowiedzieć się z niej różnych ciekawostek na temat hemofilii. Fakt, iż autorka poruszyła kwestię tej choroby wynika zapewne z jej wykształcenia, o czym pisałam już wcześniej. Polecamy innym czytelnikom „Czynnik miłości” Anny Łaciny.
Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 30 grudnia 2011 r. Omawiać będziemy „Sekretny język kwiatów” Vanessy Diffenbaugh.  
                                                                             
 
Program Dyskusyjne Kluby Książki realizowany jest
we współpracy z Instytutem Książki.
Autor:Moderator Dorota Witkowska

O miłości

O miłości

O miłości

O miłości

O miłości

O miłości

Komentarze