Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

O „Rozdrożach” Wm.Paula Younga

We wtorkowe popołudnie, 10 czerwca 2014 roku, w barcińskiej bibliotece zebrali się członkowie DKK dla dorosłych. W jedenastoosobowym gronie omawialiśmy książkę autorstwa Wm. Paula Younga pt.: „Rozdroża”.

 

Klubowiczki przystąpiły do dyskusji jeszcze przed rozpoczęciem spotkania. Była ona bardzo ożywiona. Panie chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami, odczuciami po lekturze powieści. Wypowiedzi czytelniczek były pozytywne. Panie były książką zachwycone. Przyznały, że czytanie nie było łatwe, czytać należało bardzo uważnie, dlatego zajmowało dużo czasu, szczególnie ten filozoficzno-teologiczny wstęp, ale z pewnością jest to książka godna uwagi.

Główny bohater – Anthony Spencer, zamożny biznesmen, myśli tylko o sobie, dąży do celu po trupach. Nie ma przyjaciół, nie lubi go rodzina, boją się go pracownicy. Guz mózgu sprawia, że mężczyzna zapada w śpiączkę i trafia na OIOM. Lekarze walczą o jego życie, a bohater znajduje się w urojonym świecie. Tam spotyka osoby symbolizujące Trójcę Świętą. Pod ich wpływem analizuje swoje życie. Dostaje szansę i moc uzdrowienia tylko jednej wybranej osoby. Poznaje samotną matkę wychowującą dwójkę chorych dzieci oraz jej przyjaciół. Pod ich wpływem bohater przechodzi duchową przemianę i staje na rozdrożu – musi dokonać najtrudniejszego i najważniejszego w swoim życiu wyboru.

„Książka piękna, mądra, napisana przystępnie. Jest bardzo religijna, bardzo pocieszająca, dająca nadzieję każdemu, to taki balsam dla duszy” – mówiły klubowiczki. Podobało się paniom porównanie przedstawione przez autora życia do korzenia i kwiatu. Korzeń to teraźniejsze, szare, niepozorne życie ziemskie. Korzeń zbiera soki, które trzymają nas przy życiu. Kwiat to obietnica życia po śmierci. Czytelniczki zwróciły również uwagę na wymowne sentencje przed każdym rozdziałem. Od fabuły powieści przeszłyśmy do własnych refleksji. Szkoda, że ludzie dopiero w obliczu śmierci rozumieją, że źle przeżyli własne życie.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 8 lipca br. o godz.15:30, podczas którego omawiać będziemy książkę Marii Ulatowskiej „Kamienica przy Kruczej”.

 

Moderator: Renata Grabowska

Komentarze