Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

Katarzyna Grochola - „Zielone drzwi”

 5 września 2012 roku po wakacyjnej przerwie wznowił swoje działanie Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych, działający przy Bibliotece Publicznej w Barcinie. Na spotkanie przybyło 16 pań, które tym razem dyskutowały na temat książki pt.: „Zielone drzwi” Katarzyny Grocholi.

Lektura podobała się, ale nie wzbudziła zachwytu. Czytelniczki stwierdziły, że jest ona podsumowaniem poprzednio czytanych już książek tej autorki. Pozycja zdaniem klubowiczek zawiera dużo wątków z życia pisarki, przez co staje się jak gdyby jej zakamuflowaną biografią. Opisane w „Zielonych drzwiach” szkolne psikusy przywołały wspomnienia własnych przeżyć z „młodych” lat. Książka stanowi podsumowanie własnego życia. Katarzyna Grochola dziękuje z imienia i nazwiska tym, którym uważa, że powinna być wdzięczna. Jednocześnie szanuje wolę tych, którzy chcieli pozostać anonimowi.
Z perspektywy czasu potrafi ocenić pracę i zawód nauczyciela.

 Członkinie klubu jednogłośnie uznały, że książka zasługuje na uwagę i polecenie zarówno ze względu na treść, jak i formę wypowiedzi – prosty język i krótkie zdania bez zbędnych upiększeń.

Miłą niespodziankę sprawiły panie - Zosia Jesionowska obdarowała wszystkie uczestniczki własnoręcznie wykonanym kwiatkiem i Halina Hajdyła, która poczęstowała nas owocami z własnego ogrodu.

Przy okazji spotkania panie odpowiedziały na 10 pytań zawartych w ankiecie Instytutu Książki dotyczących działalności naszego klubu.

Następne spotkanie członków DKK dla dorosłych BPMiG w Barcinie odbędzie się wyjątkowo we wtorek - 2 października 2012 roku o godz. 17:00, a omawiać będziemy „Matkę wszystkich lalek” Moniki Szwai. 

Autor:Moderator Renata Grabowska

Zielone drzwi

Zielone drzwi

Zielone drzwi

Zielone drzwi

Zielone drzwi

Zielone drzwi

Zielone drzwi

Zielone drzwi

Zielone drzwi

Zielone drzwi

Zielone drzwi

Zielone drzwi

Zielone drzwi

Zielone drzwi
  

Komentarze