Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

Jeszcze raz Barbara Rybałtowska w DKK dla dorosłych

 
04.10.2010 r. o godz. 1700 w głównej siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie zebrali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki. To poniedziałkowe spotkanie było okazją do podyskutowania o powieściach Barbary Rybałtowskiej.

Nie ma książki lepszej czy gorszej. Każda z nich już od pierwszych stron wciąga nas w swój świat. Napisana jakże ciepłym językiem Saga, opowiada historię matki i córki wobec burzliwych dziejów Polski XX wieku. Wbrew pułapkom losu tworzą kochającą rodzinę i patrzą na świat, mimo wszystko, z radością życia. To lektura dla wszystkich matek, szczególnie tych młodych, ponieważ matka Kasi – Zosia jest przewodnikiem, jak należy wychowywać dzieci. Pomimo trudnych warunków potrafiła przekazać córce pogodę ducha i wiarę w siebie.

W spotkaniu wzięło udział 12 osób. Do wspólnej lektury w przyszłości panie wybrały „Niebo dla akrobaty” Jana Grzegorczyka, „Moje życie, mój czas” Marii ze Zdziechowskich Sapieżyny, „Kryształowy anioł” Katarzyny Grocholi lub „Na wyżynach” Marii Rodziewiczówny. Następne spotkanie odbędzie się 03 listopada bieżącego roku, na którym literackiej analizie zostanie poddana powieść Simona Montefiore „Saszeńka”, której to rozdano 9 egzemplarzy. Wszystkim uczestnikom wręczono długopisy z logo DKK.
 
Autor:Moderator Renata Grabowska

Komentarze