Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

Guillaume Musso „Jutro”

We wtorek 5 stycznia w głównej siedzibie barcińskiej biblioteki spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Było to pierwsze w Nowym 2016 Roku spotkanie. Tematem dyskusji była powieść Guillaume Musso pt.: „Jutro”.

 

Stoimy twardo na ziemi i nie lubimy wątków nadnaturalnych”, „Ta książka to miód na moją duszę”, „.. a ja chciałabym przeżyć w realu choć jedną taką przygodę bez broni oczywiście i mieć rozterki, miłości w rzeczywistości takie, jak te opisane w książce” – tak wypowiadały się klubowiczki o przeczytanej lekturze.

 

Panie dyskutowały o tym, jak daleko ludzie są w stanie się posunąć, by uratować ukochaną osobę. Zastanawiały się, ile można zrobić dla miłości oraz czy można wpłynąć na los. Rozważały na temat reinkarnacji, grup krwi, zawodu futurysty i sommeliera, a także siatek szpiegowskich.

 

Guillaume Musso opisuje losy Emmy - 32-letniej mieszkanki Nowego Jorku - kobiety, która ciągle szuka tego właściwego mężczyzny oraz Matthew – mieszkającego w Bostonie wykładowcy uniwersyteckiego. Mężczyzna samotnie wychowuje 4-letnią córkę odkąd jego żona zginęła w wypadku. Korespondencyjna znajomość rodzi potrzebę spotkania. Tego samego dnia, o tej samej godzinie, otwierają się drzwi restauracji, jednak drogi bohaterów nie krzyżują się…

 

Autor stopniowo zdradza czytelnikowi szczegóły z życia żony Matthew, znanej lekarki, która planuje wypadek męża, aby ratować życie kochanka, co czyni książkę ciekawszą. Powieść lekka, przyjemna i łatwa w odbiorze.

 

Spotkanie upłynęło jeszcze w świątecznej atmosferze, a uczestniczyło w nim 11 pań. Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 16 lutego br. o godz. 16:3O. Omawiać będziemy książkę „Obietnica pod jemiołą” R.P. Evansa.


Moderator Renata Grabowska

Komentarze