Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A
RSS

Filia Piechcin

 • Kulinarny kryminał

  Tym razem w ramach DKK 5 czerwca 2018 r. spotkaliśmy się w Sielcu w Dworze Marzeń, którego właścicielką jest pani Katarzyna Rodziewicz.
  To zespół dworsko-parkowy z XIX wieku, który był własnością rodziny Urungów, a ostatni właściciel – admirał Józef Urung to twórca Marynarki Wojennej w Polsce międzywojennej i obrońca Helu podczas kampanii wrześniowej 1939 r. Dwór otoczony jest przez 12 ha park krajobrazowy, w którym rosną 250-letnie pomniki przyrody – lipy, klony i platany.

 • „Okruchy szczęścia” Claudii Pineiro

  „Okruchy szczęścia” argentyńskiej pisarki Claudii Pineiro to poruszająca opowieść – studium rodzinnych relacji, porzuconych nadziei i trudnych powrotów. W książce poznajemy główną bohaterkę Mary Lohan, Marile Lauria lub Maria Elena Pujon – trzy różne tożsamości tej samej kobiety, która zostaje zmuszona do powrotu do Buenos Aires.

 • „Kolejny rozdział” Agaty Kołakowskiej

  „Kolejny rozdział” to najnowsza książka młodej pisarki Agaty Kołakowskiej. To zupełnie inna powieść niż te dotychczas napisane.

 • „Hotel pod jemiołą” R.P. Evansa

  „Hotel pod jemiołą” R.P. Evansa to ciepła refleksyjna książka, idealna na zimowe wieczory. Autor napisał kolejną lekką, ale bogatą w emocje historię. Główna bohaterka Kimberly – młoda dziewczyna, która w dzieciństwie straciła matkę. Wychowywał ją samotny ojciec, z którym miała wspaniałe relacje.


 • „Serce” Radki Franczak

  Trudno pisać o tej powieści. Jest w niej coś niezwykłego, przez każde słowo przebija się niezwykła wrażliwość autorki – Radki Franczak.

 • Tajemnica pożarów

  23 czerwca 2017 r. w piechcińskiej bibliotece odbyło się ostatnie już w tym roku szkolnym spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. A przedmiotem dyskusji była książka pt. „Tajemnica pożarów” Martina Widmarka i Heleny Willis.

 • Śnieżynki

  6 czerwca 2017 r., w ramach DKK wybraliśmy się do Lubostronia. Zwiedzaliśmy Pałac Skórzewskich, a następnie udaliśmy się do restauracji, aby przy kawie i pysznym deserze dyskutować o przeczytanej lekturze. Liliana Fabisińska w powieści pt. „Śnieżynki” porusza temat ludzi pragnących zostać rodzicami i do czego są w stanie posunąć się, aby zdobyć ten cel.

 • Wykolejony

  Książka pt. „Wykolejony” Michaela Krefelda, duńskiego pisarza, była przedmiotem dyskusji w ramach DKK 9 maja 2017 r. Opowiada losy Thomasa Ravna, detektywa przebywającego na przymusowym urlopie, który szuka zaginionej kilka lat temu młodej prostytutki Maszy.

 • Kot kameleon

  We wtorek, 30 maja 2017 r. w piechcińskiej filii odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dzieci. Tym razem omawiałyśmy książkę pt. „Kot kameleon” Joanny Wachowiak.

 • Dziewczyna z porcelany

  O „Dziewczynie z porcelany” Agnieszki Olejnik dyskutowaliśmy 4 kwietnia 2017 r. w ramach DKK. Autorka pisze książki łatwe, lekkie i przyjemne, ale każda jest inna od poprzedniej i za każdym razem zaskakuje. I tak było czytając tę lekturę. Michał, główny bohater, wiedzie beztroskie życie, zaspokajając swoje kaprysy i zachcianki.

 • Rose Lagercrantz. „Życie według Duni”.

  25 kwietnia 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Rozmawiałyśmy na temat książki Rose Lagercrantz pt. „Życie według Duni”.

 • Izabela Pietrzyk w piechcińskiej książnicy

  31 marca 2017 r. w piechcińskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z panią Izabelą Pietrzyk, która jest autorką wielu powieści, m.in. „Babskie gadanie”, „Wieczór panieński”, „Histerie rodzinne”, „Rodzinny park atrakcji”, „Lepsza połowa”. Na uwagę zasługuje fakt, iż pisarka mieszka w Szczecinie, jest filologiem i wykłada język rosyjski na Uniwersytecie Szczecińskim.

 • Baltic. Pies, który płynął na krze

  W środę 29 marca 2017 r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Przedmiotem dyskusji była książka Barbary Gawryluk pt. „Baltic. Pies, który płynął na krze”.

 • Sekret O’Brienów

  Tym razem Lisa Genova w swojej książce poszerzyła problematykę rzadkiej genetycznej choroby Huntingtona. To właśnie o „Sekrecie O’Brienów” dyskutowaliśmy na kolejnym spotkaniu w ramach DKK 14 marca 2017 r.

 • Zanim się pojawiłeś

  „Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes – książka, o której dyskutowaliśmy 7 lutego 2017 r. podbiła nasze serca swoją fabułą i klimatem.

 • Mały Książę. Tajemnica starego pilota

  W piątek 27 stycznia 2017 r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Przedmiotem dyskusji była książka pt. „Mały Książę. Tajemnica starego pilota".

 • Wbrew sobie

  „Wbrew sobie” Katarzyny Kołczewskiej, pisarki o wielu talentach, była przedmiotem dyskusji 3 stycznia 2017 r. w ramach DKK.