Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A
RSS

Filia nr1 w Barcinie

 • Współpraca, która umacnia więzi rodzinne i daje dużo radości

  Na pierwszym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci 2 grudnia w bibliotece na barcińskiej Starówce małe miłośniczki książek omawiały książkę hiszpańskiej pisarki Evy Mejuto - „Maryna”. Treść przepięknie zilustrowała Mafalda Milhoes, przełożyła Beata Haniec a wydało Wydawnictwa ”Tako” z Torunia.

 • Czy wieczna młodość zapewni nam szczęście?

  15 marca 2013 roku cztery czytelniczki w bibliotece na Starym Mieście podzieliły się wrażeniami po przeczytaniu debiutanckiej powieści Drewa Magary’ego, którą wydał w 2011 roku - „Nieśmiertelność zabije nas wszystkich”. Było to 38 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży w Filii nr1.

 • Bliżej słońca „Najlepszym lekarstwem na złamane serce jest oddać je innym” Richard Paul Evans

  25 stycznia w Filii nr1 spotkały się cztery fanki Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży, żeby podzielić się wrażeniami po przeczytaniu książki Richarda Paula Evansa „Bliżej słońca”. To już 36 spotkanie.

 • Teraz MY-> DKK dla dzieci i młodzieży

   W dniach 19-21 listopada  w Warszawie moderatorzy Dyskusyjnych Klubów Książki dla dzieci i młodzieży wzięli udział w projekcieTeraz My –> DKK dla dzieci i młodzieży! prowadzonym przez Instytut Książki w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju  Społeczeństwa Informatycznego. Celem jest promowanie książki i kultury literackiej wśród dzieci i młodzieży poza biblioteką metodami niekonwencjonalnymi. Każdy z uczestników mógł wziąć udział w trzech z pięciu wybranych przez siebie szkoleniach.

 • Nowe miłośniczki książek

   12 października 2012 roku w bibliotece na Starym Mieście odbyło się 33 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży. Tym razem spotkałyśmy się w nowym czteroosobowym składzie. Miłośniczki książek zapoznały się z zasadami przynależności do klubu i dyskutowały o tematyce książek, które chciałyby przeczytać . 

 • Anioły w naszym życiu

  21 sierpnia odbyło się 32 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Dla Młodzieży w bibliotece na Starym Mieście .Cztery miłośniczki słowa pisanego dyskutowały o roli aniołów w życiu  młodego człowieka. Inspiracją była książka amerykańskiego pisarza i scenarzysty komiksowego – Thomasa E. Sniegowskiego - „Nefilim”

 • „Takie zwykłe wakacje”

  W piątek 22 czerwca 2012 roku o godz. 16.00 w bibliotece na Starym Mieście zebrały się członkowie DKK dla Młodzieży .To już nasze 31 spotkanie, podczas którego omawiałyśmy książkę : „Takie zwykłe wakacje” - Elżbiety Borek   Uczestniczyło w nim 5 osób. 
   
  Każdy marzy o wspaniałych wakacjach pełnych przygód i niespodzianek.
 • „Kamila” Ewy Barańskiej

   25 maja w pięcioosobowym składzie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży przy Filinr1miłośniczki słowa pisanego dyskutowały  - już po raz trzydziesty o książce Ewy Barańskiej pt. ”Kamila”

 • Egzamin z samodzielności

   27 kwietnia w Fili nr1 na Starym Mieście pięć fanek Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży po raz 29 omawiało zachowanie bohaterów książki Ireny Matuszkiewicz pt. ”Apetyt na kwaśne winogrona”

 • Trzy wierzby - symbol przyjaźni

    „Korzenie wierzby są w przyrodzie zjawiskiem

  wyjątkowym ze względu na ich siłę i nieustępliwe

  trzymanie się życia”

  Trzy wierzby - symbol przyjaźni
   
  Na 28 spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki Dla Młodzieży w Fili nr1 dyskutowano o książce amerykańskiej pisarki  Ann Brashares "Trzy wierzby - opowieść o przyjaźni". 16 marca książkę oceniły cztery czytelniczki.

   

 • Dyskusja o książce Anny Kańtoch „Zabawki diabła” w Filii nr 1

   24 lutego  w piątkowe przedpołudnie odbyła się w siedmioosobowym składzie dyskusja miłośników słowa pisanego na temat Anny Kańtoch i jej opowiadań zawartych w książce pt. ”Zabawki diabła”

 • Marta Fox i jej książki

   20 stycznia 2012 roku w piątkowe popołudnie spotkały się miłośniczki książek w Fili nr1, aby przy gorącej karmelowej herbatce i herbatnikach porozmawiać o książkach Marty Fox. Było to 26 spotkanie Dyskusyjnego klubu Książki dla Młodzieży w którym uczestniczyło 5 osób.

 • MOWA KWIATÓW

   25 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży w Fili nr1 odbyło się tym razem w środę 28 grudnia.7 dziewczyn rozmawiało przy gorącej herbatce pomarańczowej i czekoladzie o debiutanckiej powieści Vanessy Diffenbaugh -.„Sekretny język kwiatów „

 • Uczymy się ciekawości świata w „Afryce Kazika”

  W piątek 2 grudnia 2011r. w Oddziale dla dzieci dyskutowano na temat książki Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”. To, że książka zachęca do poszukiwań, podróży oraz uczy ciekawości świata i ludzi, nie budzi wątpliwości. Lektura inspiruje do rozmyślań o zostaniu podróżnikiem, uczy życzliwości i pogody ducha. Postać Kazika, głównego bohatera  jest niezwykle ujmująca, mierząca się z trudnościami w niepowtarzalny, swoisty i humorystyczny sposób.

 • „AGRAFKA” IZABELI SOWY

   W dyskusji nad książką popularnej polskiej autorki Izabeli Sowy – Agrafka” 25 listopada brały udział cztery osoby. To już 24 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Dla Młodzieży w Filiinr1 – bibliotece na Starym Mieście

   
  Bohaterka książki Izabeli Sowy  - Miłka - ma wszystko o czym marzą nastolatki: piękny dom, markowe ubrania, wspaniale wakacje i itd. ... .Rodzice postanowili dać to wszystko, czego nie mieli  - możliwość wszechstronnego rozwoju. Czy to złe, czy dobre ?”Od lat działam jak na pilota” - mówi o sobie nastolatka. Nie ma szansy samodzielnie decydować o sobie, uczyć się na własnych błędach. Jak długo można żyć w obłudzie i kłamstwie? Jakby dobrze się wokół rozejrzeć to można spotkać takie rodziny w których rodzice stawiają wysoko poprzeczkę swoim pociechom. Temat podjęty przez autorkę jest cały czas aktualny. Jaki morał z tej „bajki”? Otóż słabości są naszą siłą i tym co nas wyróżnia i uszlachetnia.
  Co na to dziewczyny?
  Jagoda – „Spodziewałam się książki ,która miałaby wartką akcję. Początek nie zachęcił mnie do czytania dalszej jej  części „.
 • „Ostatnia piosenka” N.Sparks – dyskusja na temat książki w bibliotece na Starówce

  W piątek 21 października w Filii nr 1 w Barcinie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowiczki omawiały powieść Nicholas Sparks „Ostatnia piosenka.
 • Dyskusja o „Mojrze – Wilczycy i Córce Ziemi”

  30 września w Filii nr1  odbyło się  22 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży.
  W czteroosobowym gronie dziewczyny podzieliły się wrażeniami po przeczytaniu książki „Mojra. Wilczyca i Córka Ziemi” francuskiego pisarza fantazy -  H. Loevenbrucka.

 • Książki Małgorzaty Gutowskiej - Adamczyk

  Na 21 spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki Dla Młodzieży 26 września nastolatki ze Starego Miasta  rozmawiały o  problemach swoich koleżanek i kolegów z książek Małgorzaty Gutowskiej – Adamczyk .W każdym młodym człowieku jest dobro. Potrzeba czasu i przypadku czy może trochę magii aby okazać  to drugiej osobie. Świat jest taki ,jaki my go tworzymy. Wiara w sukces i marzenia czyni cuda.

 • 20 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Dla Młodzieży w Filii nr1

  15lipca 6 klubowiczek dyskutowało o problemie przemocy omawiając powieść Ewy Nowak „Bardzo biała wrona”.
  Opinia o książce:  
  Kolejna książka o problemach młodych ludzi i ich środowisku. Co ją wyróżnia? Bardzo ważna sprawa – opowiada o ślepej miłości, w której jest przemoc.
 • CZYNNIK MIŁOŚCI

  Na dziewiętnastym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki Dla Młodzieży 20 czerwca - miłośniczki słowa pisanego w Filii nr1 podzieliły się wrażeniami po przeczytaniu książki Anny Łaciny - „Czynnik miłości”
 • Jeśli zostanę

  20 mają 2011 roku dziewczyny z Dyskusyjnego Klubu Książki ( 6 uczestniczek) spotkały się w bibliotece na Starówce ,aby podzielić się wrażeniami po przeczytaniu książki Gayle'a Formana - „Jeśli zostanę „.

 • TRZYNAŚCIE POWODÓW – DYSKUSJA W BIBLIOTECE NA STARÓWCE

           Na siedemnastym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży sześcioosobowe grono miłośników słowa pisanego- 29 kwietnia dyskutowało
  o książce Jaya Ashera „Trzynaście powodów”.
 • „Siostrzyczka” Dariusza Rekosza

  25 marca w Fili nr1 młodzież należąca do Dyskusyjnego Klubu Książki zapoznała się z twórczością i działalnością pisarza Dariusza Rekosza oraz podzieliła się wrażeniami po przeczytaniu książki „Siostrzyczka”.
 • Kto ze mną pobiegnie

  25 lutego w bibliotece na Starym Mieście odbyło się już piętnaste spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. W dyskusji na temat książki izraelskiego pisarza Dawida Grosmana „Kto ze mną pobiegnie” brało udział dziewięć osób.

 • Czy świat bez dorosłych jest wspaniały?

  Na styczniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży w Filii nr 1
  gimnazjaliści i licealisci dyskutowali na temat książki Michaela Granta : „GONE.Zniknęli. Faza pierwsza:Niepokój”
 • KAŻDA Z NAS MA TALENT

  20 grudnia odbyło się już 13 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży przy BPMiG w Barcinie Filia nr 1, ul. Kościelna 15 Omawiana książka to  LISI HARRISON- KAŻDA Z NAS MA TALENT Bohaterki książki to szczęściary. Zostały wybrane do super szkoły dla najzdolniejszych dziewczyn, którą założyła na egzotycznej wyspie ekscentryczna miliarderka.

 • Tajemnica życia pszczół

  W listopadowe popołudnie (26.11.2010.) w Filii nr 1 uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawiały o powieści SUE MONK KIDD-” SEKRETNE ŻYCIE PSZCZÓŁ”.
  Bohaterka powieści, 14-letnia Lily poszukuje swoich korzeni. Stara się dowiedzieć kim jest. Pomimo, że listopad i książka mogłaby się stać odskocznią od chłodnych i ponurych wieczorów - to jednak nie znalazła uznania wśród klubowiczek. Poruszany temat okazał się trudny do zrozumienia.

   

 • Czy problemy nastolatek sa trudne do rozwiązania?

  19 marca w bibliotece na starówce spotkały się miłośniczki książęk ,aby podzielić się wrażeniami po przeczytaniu dwóch książek,które ukazują problem nastolatek i sposoby ich rozwiązywania.

 • Anioły czuwają nad Tobą

  Dyskusja na temat książki Doroty Terakowskiej „Tam gdzie spadają anioły” przebiegła w dwóch grupach: w piątek 2 kwietnia spotkały się Wiktoria, Ania i Michalina, a w poniedziałek 26 kwietnia Oliwia i Samanta.

 • Niewinne kłamstewka czy szczere prawdy - pomogą nam w życiu ?

  29 stycznia 2010r. w Filii nr 1 w Barcinie odbyło się czwarte z rzędu spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem dziewczęta dyskutowały nad wadami i zaletami książki Cathy Hopkins „Niewinne kłamstewka i szczere prawdy”.

  Bohaterką powieści jest czternastoletnia sympatyczna Cat, która ma fajnych przyjaciół i chłopaka. Wraz z ojcem wychowuje troje młodszego rodzeństwa i jak każda nastolatka ma dużo problemów. Często opada w tarapaty oraz okłamuje najbliższych chcąc ich chronić...

 • Czy warto znać datę śmierci?

  W grudniowy wieczór w Filii nr 1 spotkały się młode czytelniczki, aby podyskutować o książce Rachel Ward ‘’Numery – czas uciekać’’. Bohaterką powieści jest piętnastoletnia Jem. Jeśli komuś spojrzy w oczy, to od razu widzi numery, które wyznaczają datę śmierci każdej z tych osób. Nastolatka pochodzi z marginesu społecznego, a jej życie jest pełne nieszczęść. Brak zrozumienia ze strony rówieśników i osób dorosłych powoduje, że zaczyna toczyć samotne życie. Pewnego dnia poznaje Pająka, który diametralnie zmienia jej świat. Poznaje smak przyjaĄni i prawdziwej miłości. Przez dar, jakim los obdarzył dziewczynę młodzi wpadają w tarapaty i muszą uciekać. Po drodze przeżywają niezwykłe przygody i zbliżają się do siebie. Niespodziewanie policja aresztowała Pająka, Jem została sama. Rano ruszyła w dalszą podróż, jednak zauważyła ją policja. Przestraszona dziewczyna znalazła schronienie w kościele. Negocjacje z policją kończą się dla dziewczyny pozwoleniem na widzenie z Pająkiem. Dziewczyna wiedząc, że nadszedł dzień śmierci chłopaka chce popełnić samobójstwo, jednakże młodzieniec przekonuje ją do zmiany zdania, co mu się udaje, dlatego z radości tańczy na dachu. Niestety zbieg nieszczęśliwych wydarzeń spowodował, iż złamał sobie kark. Okazało się także, że Jem jest w ciąży. Był to dla niej powód do radości, gdyż ukochaną osobę będzie mogła odnaleĄć patrząc na swoje dziecko.