Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

Filia Mamlicz

 • Alya i trzy koty.

  W dniu 11 lutego w Bibliotece Publicznej filia w Mamliczu odbyło się spotkanie klubu DKK dla dzieci. Mali klubowicze wspólnie z moderatorem Edytą Dypolt omawiali książkę Alya i trzy koty autorstwa Aminy Hahchimi Alaoui. Lektura opowiada historię trzech uroczych kotów Minusza, Paszy i Amira. Zwierzaki martwią się zmianami jakie mają nastąpić w ich spokojnym, poukładanym życiu. Ich pani Alya spodziewa się dziecka. Koty obawiają się, że noworodek przyciągnie całą uwagę domowników, a oni będą zaniedbywani.

 • „Ostatnie drzewo w mieście” Peter’a Carnavas’a.

  29. listopada w bibliotece w Mamliczu odbyło się spotkanie DKK dla dzieci, podczas którego rozmawialiśmy o książce „Ostatnie drzewo w mieście” Peter’a Carnavas’a.

   

  W książce znajdziemy proste, lecz wymowne ilustracje uzupełnione oszczędnym tekstem. Mimo niewielkiej objętości utwór przekazuje ważną treść, jaką jest rola przyrody i dbałości o środowisko we współczesnym świecie.

   

   

 • „Misia i jej mali pacjenci. Weterynarz z Lipowej Kliniki”

  9. października, w bibliotece w Mamliczu, odbyło się drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.

   

  Podczas spotkania pani Agata przeczytała dzieciom opowiadanie z książki Anieli Cholewińskiej-Szkolik „Misia i jej mali pacjenci. Weterynarz z Lipowej Kliniki”, w którym została opisana historia wróbelka, którego zranił bezdomny kot.

   

 • Spotkanie DKK – „Filiżankowy domek”

  20. września w mamlickiej bibliotece odbyło się pierwsze spotkanie DKK dla dzieci po wakacjach.  Tego dnia rozmawialiśmy o książce „Filiżankowy domek. Cześć, Króliczki!” Hayley Scott, z pięknymi ilustracjami Pippy Qurnick.

   

 • Spotkanie DKK w Mamliczu - Barbara Gawryluk "Pudełko pełne kotów"

  7. maja w mamlickiej bibliotece miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.

  Przedszkolaki z grupy Biedronek z wielkim zainteresowaniem wysłuchały fragmentu książki Barbary Gawryluk „Pudełko pełne kotów”, który opowiadał o kłopotach cyrkowego słonia Kacpra. Słoń Kacper miał kłopoty z okiem, które troskliwie obejrzał i opatrzył weterynarz wezwany przez pracowników cyrku. To krótkie opowiadanie, w mądry i przystępny sposób, porusza problem wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych: przedstawiono w nim punkt widzenia obrońców praw zwierząt oraz samych cyrkowców.

   

 • Kot kameleon

  W dniu 28 lutego 2017 roku w bibliotece w Mamliczu odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Tym razem młodzi czytelnicy wraz z bibliotekarzem omawiali książkę Joanny Wachowiak „Kot kameleon”. Książka opowiada o dziewczynce Natalii, która spędza kilka dni u babci zielarki. Mała bohaterka nie jest tym faktem zachwycona, tym bardziej, że nie ma tam zbyt wiele atrakcji. W domu babci nie ma telewizora i komputera, które dotychczas pełniły główną rozrywkę dziewczynki. W pobliżu nie mieszkają również rówieśnicy, z którymi mogłaby się pobawić. Jakby nieszczęść było mało tata pomylił torby i spakowane przez Natalię zabawki odjechały razem z nim. Bohaterka zmuszona jest spędzić ten czas tylko z babcią i jej kotem Blekotem, którego nie darzy sympatią, zresztą z wzajemnością.

 • Pamiętnik grzecznego psa - Wojciech Cesarz i Katarzyna Terechowicz

  Młodzi czytelnicy zgodzili się jednogłośnie, że czytając „Pamiętnik grzecznego psa” bardzo dobrze bawili się. Pies Winter w niezwykle humorystyczny sposób opowiada o swoich przygodach. Spodobały im się sytuacje, które były dynamiczne i zabawne.

 • Dyskusyjny Klub Książki w Mamliczu.

  Osoby, które lubią czytać i rozmawiać o literaturze zapraszamy do uczestniczenia w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki. W ciągu ostatnich lat takie Kluby powstały w całej Polsce