Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

Filia Mamlicz

  • Kot kameleon

    W dniu 28 lutego 2017 roku w bibliotece w Mamliczu odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Tym razem młodzi czytelnicy wraz z bibliotekarzem omawiali książkę Joanny Wachowiak „Kot kameleon”. Książka opowiada o dziewczynce Natalii, która spędza kilka dni u babci zielarki. Mała bohaterka nie jest tym faktem zachwycona, tym bardziej, że nie ma tam zbyt wiele atrakcji. W domu babci nie ma telewizora i komputera, które dotychczas pełniły główną rozrywkę dziewczynki. W pobliżu nie mieszkają również rówieśnicy, z którymi mogłaby się pobawić. Jakby nieszczęść było mało tata pomylił torby i spakowane przez Natalię zabawki odjechały razem z nim. Bohaterka zmuszona jest spędzić ten czas tylko z babcią i jej kotem Blekotem, którego nie darzy sympatią, zresztą z wzajemnością.

  • Pamiętnik grzecznego psa - Wojciech Cesarz i Katarzyna Terechowicz

    Młodzi czytelnicy zgodzili się jednogłośnie, że czytając „Pamiętnik grzecznego psa” bardzo dobrze bawili się. Pies Winter w niezwykle humorystyczny sposób opowiada o swoich przygodach. Spodobały im się sytuacje, które były dynamiczne i zabawne.

  • Dyskusyjny Klub Książki w Mamliczu.

    Osoby, które lubią czytać i rozmawiać o literaturze zapraszamy do uczestniczenia w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki. W ciągu ostatnich lat takie Kluby powstały w całej Polsce