Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A
 • Emigrantka z wyboru
  Emigrantka z wyboru
 • Emigrantka z wyboru
  Emigrantka z wyboru
 • Emigrantka z wyboru
  Emigrantka z wyboru
 • Emigrantka z wyboru
  Emigrantka z wyboru

Emigrantka z wyboru

Dnia 27 grudnia kolejne spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki w piechcińskiej bibliotece rozpoczęliśmy od wysłuchania piosenki i kolędy w wykonaniu londyńskiej piosenkarki Ewy Becli. A to dlatego, że czas świąteczny i autorką tekstu tej kolędy jest Dana Parys-White, która napisała „Emigrantkę z wyboru” – naszą lekturę, przedmiot dyskusji. Powieść została nominowana w 2009 roku do Nagrody Literackiej Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie. Dana Parys-White jest polską poetką, pisarką, autorką sztuk teatralnych, artykułów i recenzji publikowanych w pismach polonijnych. Mieszka na stałe w Anglii.

 

Książka „Emigrantka z wyboru. Opowieść londyńska” to historia młodej Polki po studiach, która postanowiła wraz z przyjaciółką wyjechać do Anglii do pracy. Autorka z wielkim poczuciem humoru przedstawia doświadczenia bohaterki - Ewy od przyjazdu w 1993 roku przez codzienność wielkiego miasta i obyczajów jego mieszkańców, pracę w różnych miejscach.
 
Poza opisem trudów samodzielnego życia w wielkim obcym mieście pokazane są także pozytywne aspekty życia młodej emigracji w Londynie. Współlokatorzy stają się sobie coraz bliżsi, razem przeżywają święta, śmierć i wesele przyjaciół; stają się niczym rodzina. Książka ta zainteresuje czytelnika na każdym poziomie intelektualnym, na każdym etapie doświadczenia życiowego i aktualnego nastroju. Nam się podobała.
Uczestniczyło 11 osób. Następne spotkanie odbędzie się 31 stycznia, a omawiać będziemy „Arabską żonę” T. Valko.
 
                                                
 
Program Dyskusyjne Kluby Książki realizowany jest 
we współpracy z Instytutem Książki.
Autor:Moderator Mariola Zelek

Komentarze

Dana Parys-White

2012-01-26 14:55

Cieplo pozdrawiam wszystkich czlonkow Dyskusyjnego Klubu Ksiazki i dziekuje za czas spedzony z "Emigrantka z wyboru". Do pozdrowien dopisuje sie rowniez Ewa Becla :)
Obie zyczymy Panstwu owocnej pracy w nowym roku. Serdecznosci