Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

Egzamin z samodzielności

27 kwietnia w Fili nr1 na Starym Mieście pięć fanek Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży po raz 29 omawiało zachowanie bohaterów książki Ireny Matuszkiewicz pt. ”Apetyt na kwaśne winogrona”
 
„Irena Matuszkiewicz polska pisarka dla dorosłych tym razem pokusiła się o napisanie książki dla młodzieży. Trzej bohaterowie: Lilka ,Oliwia i Mikołaj znają się od lat i  zaczynają naukę w liceum . To czas wielkich zmian dla nastolatków . Rośnie apetyt na dorosłość. Przed nimi   nowe wyzwania, nowi znajomi . Lilka  na dłuższy czas zostanie sama w domu – musi nauczyć się samodzielności, gospodarowania czasem i strać się nie zaniedbywać szkolnych obowiązków. A przecież wolne mieszkanie to wspaniała okazja na zrobienie czegoś szalonego…
Książka opowiada o sile przyjaźni, o cieniach i blaskach młodości,  samodzielności i o silnej woli, nie uciekając od tematów trudnych i niewygodnych. Czyta się ją szybko. Młodzieżowy język pozwala zjednać sobie bohaterów.
Poczułyśmy sympatię do Lilki. Zastanawiałyśmy się tylko czy istnieje taka „paczka „przyjaciół, która jest tak zgodna i nigdy się nie kłóci. Czy to nie przesada ze strony autorki? Pomimo tego uważamy , że książka jest ciekawa i  warta przeczytania.”  
Kinga i Michalina
 
Następne spotkanie odbędzie się 25 maja  2012 r. i omawiana będzie książka ”Kamila” - Ewy Barańskiej
 
Proponowane książki do dyskusji:
 
1.Elżbieta Borek - „Takie zwykłe wakacje”
Autor:Moderator Anna Zielińska

Egzamin z samodzielności

Egzamin z samodzielności

Egzamin z samodzielności

Egzamin z samodzielności
 

Komentarze