Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

Czy warto przeczytać - Złodziejkę pamięci - Krystyny Kofty ?

13 stycznia 2010 r. odbyło się trzecie spotkanie DKK dla dorosłych , w którym uczestniczyło 13 osób.

Przedmiotem bardzo ożywionej dyskusji była książka Krystyny Kofty - „Złodziejka pamięci”. Odczucia czytelniczek po lekturze książki były zróżnicowane. Nie wszystkie panie przeczytały powieść do końca. Kilku osobom książka nie przypadła do gustu, a złożyła się na to nietypowa forma pisania powieści oraz obecność w niej wątków metafizycznych.

Klubowiczki, które pozytywnie wypowiadały się o „Złodziejce pamięci” wskazywały, że portret duszy kobiety stworzony przez Koftę pobudza do refleksji, znajdowały odwołania do własnego życia. Przedstawione przez autorkę losy ludzi z lat wojennych stanowią uzupełnienie do historii życia naszych dziadków, rodziców. Lektura „Złodziejki pamięci” zrodziła wśród kilku pań potrzebę uporządkowania i opisania rodzinnych pamiątek dla potomnych. Potrafiły przekonać pozostałe panie, że warto jednak poświęcić uwagę Kofcie i jej powieści „Złodziejka pamięci”.

Następne spotkanie DKK odbędzie się 3 lutego o godz. 17:00, podczas którego dyskutować będziemy o książce Katarzyny Grocholi „Trzepot skrzydeł” . Zapraszamy lubiących czytać, a następnie podzielić się swoimi refleksjami na temat przeczytanej lektury do udziału w dyskusjach Klubowych.
 
Autor:Moderator Renata Grabowska

Komentarze