Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A
RSS

BPMiG Barcin

 • Sofia Lundberg, "Czerwony notes"

  Uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych spotkali się 18 lutego 2020 roku
  w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie. W ośmioosobowym gronie rozmawiali na temat książki Sofii Lundberg Czerwony notes.

  Wymiana poglądów była bardzo ożywiona. Porywająca, cudowna, piękna historia, może trochę fikcja, ale napisana w ciekawej formie, ładnym, dojrzałym i zrozumiałym językiem, bez kwiecistych ozdobników, zbędnych długich opisów. Książka skłaniająca do refleksji, wspomnień
  i wzruszeń.

   

 • Ilona Wiśniewska Lud. Z grenlandzkiej wyspy

  Pierwszą książką, którą omawiali członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w Barcinie w 2020 roku jest  Lud. Z grenlandzkiej wyspy Ilony Wiśniewskiej. Spotkanie odbyło się 14 stycznia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie i uczestniczyło w nim 9 osób.

   

 • Autor i tytuł omawianej książki – Wojciech Burdelak „Zbrodnia Ikara”

  5 listopada 2019 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie spotkali się członkowie DKK dla dorosłych. Było to jubileuszowe spotkanie, bowiem barciński Klub obchodził dziesiątą rocznicę swojej działalności. Był tort, zdmuchnięcie świeczki i pamiątkowe zdjęcie. Pani dyrektor Grażyna Szafraniak podziękowała za lata współpracy i wyraziła nadzieję, że dyskusyjny klub w Barcinie będzie dalej działał. Nie zabrakło gratulacji i wspomnień wspólnie przeżytej czytelniczej przygody. Dokonano krótkiego podsumowania. Mamy na swoim koncie 113 udanych spotkań, w tym 17 autorskich i 2 warsztaty - z literatury duńskiej oraz poetyckie. Omówiliśmy razem 118 tytułów książek.

   

 • Barciński Dyskusyjny Klub Książki skończył 10 lat

  Naszą przygodę z książką rozpoczęliśmy 4 listopada 2009 roku. Wtedy to w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie zawiązał się Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych. Na godzinę 17:00 przyszło do barcińskiej biblioteki 12 pań, którym spotkanie się spodobało i na następne przyprowadzały ze sobą kolejne osoby. Jedni przychodzą, inni odchodzą, zawsze świetnie wkomponowując się w nasze grono. Niestety pani Jadwiga Stróżykiewicz odeszła od nas na zawsze.

   

 • Warsztaty literackie z Joanną Kuciel-Frydryszak

  4 października 2019 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyły się warsztaty poetyckie poświęcone Kazimierze Iłłakowiczównie i jej twórczości. Naszym gościem i jednocześnie prowadzącą spotkanie, była Joanna Kuciel-Frydryszak – dziennikarka, reporterka, autorka powieści „Służące do wszystkiego” oraz bestsellerowych biografii -Antoniego Słonimskiego i Kazimiery Iłłakowiczówny. Pani Joanna na co dzień związana jest z polskim radiem, wrocławską prasą i studentami Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, którym wykłada dziennikarstwo.

   

 • Kristin Hannah Wielka samotność

  Wielka samotność Kristin Hannah to kolejna książka, o której rozmawiałyśmy na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych dnia 10 września 2019 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie.

   

  Kristin Hannah urodziła się w południowe Kalifornii w USA. Ukończyła wydział prawa w Waszyngtonie, obecnie jest pełnoetatową pisarką. Ma na koncie wiele bestsellerowych, obsypanych nagrodami powieści, m.in. Cudowną moc miłości, Jedyną z Archipelagu, Na domowym froncie, Nocną drogę, Wyśnione szczęście, czy Słowika. Jej książka Wielka samotność to pasjonująca opowieść o nieobliczalnej i bezlitosnej Alasce lat 70-tych ubiegłego wieku.

   

   

 • Marcin Wilk „Kwiatkowska. Żarty się skończyły”

  We wtorkowe popołudnie 18 czerwca 2019 roku w barcińskiej bibliotece odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Uczestniczyło w nim 9 osób. Bardzo ożywiona dyskusja dotyczyła Ireny Kwiatkowskiej – nietuzinkowej artystki polskiej sceny teatralnej, kabaretowej i filmowej.

 • Michelle Gable „Do zobaczenia w Paryżu”

  Do zobaczenia w Paryżu Michelle Gable była tematem dyskusji, która odbyła się
  dn. 7.05.2019 r. w ramach DKK dla dorosłych.

  Lekturę tak mało ciekawie się czytało, trzeba było robić przerwy, nie wciągała, przynajmniej na początku. Książka mało wnosi tego, co zostałoby w głowie. Złożone sytuacje, pogmatwane losy bohaterów powinny wzbudzić ciekawość, ale tutaj fabuła jakoś nie porywa. Zakończenie jakby przygotowane do kontynuacji.

   

 • Isabelle Broom „Moja magiczna Praga”

  9.04.2019 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Było to smutne spotkanie spowodowane śmiercią Pani Jadwigi Stróżykiewicz – członkini naszego klubu, miłośniczki książek, poetki, działaczki kulturalnej i wielkiej przyjaciółki barcińskiej biblioteki. Większa część spotkania upłynęła na wspomnieniach tej sympatycznej, dobrej i życzliwej Koleżanki.

 • Diane Chamberlain „Skradzione małżeństwo”

  5 marca 2019 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, działającego przy BPMiG w Barcinie.  Tym razem członkowie klubu dyskutowali o trudnych problemach bohaterów książki Diane Chamberlain „Skradzione małżeństwo”.

 • Kamerdyner : miłość, wojna, zbrodnia

  Miłośnicy literatury z DKK dla dorosłych, działającego przy BPMiG w Barcinie, spotkali się 5 lutego 2019 r. w czytelni biblioteki. Spotkanie tym razem przebiegało inaczej niż zwykle. Zaczęto od omówienia zaplanowanej lektury pt.: „Kamerdyner”, po czym dyskutowano o zasadach bezpiecznego internetu, rozwiązywano zadania skupione wokół cyfrowych technologii. Klubowicze zapoznali się z dostępnymi w bibliotece książkami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z sieci. A wszystko to za sprawą przypadającego akurat 5 lutego Dnia Bezpiecznego Internetu, w którego obchody włączyła się barcińska biblioteka.

 • Ten sam świat ale inna rzeczywistość…

  15 stycznia 2019 r. o godz. 1630 w czytelni barcińskiej biblioteki odbyło się spotkanie DKK dla dorosłych. Uczestniczyło w nim 7 osób. Tym razem na swój literacki warsztat wzięliśmy książkę Zygmunta Miłoszewskiego „Jak zawsze”.

 • Katarzyna Droga „Kobieta, którą pokochał Marszałek”

  Miłośnicy literatury z DKK dla dorosłych, działającego przy BPMiG
  w Barcinie, spotkali się 4 grudnia 2018 r. w czytelni biblioteki. Spotkanie tym razem przebiegało inaczej niż zwykle. Zaczęto od złożenia podziękowań i gratulacji z okazji zajęcia przez barcińską książnicę II miejsca w tegorocznym Rankingu Bibliotek ogłoszonym przez Rzeczpospolitą i Instytut Książki.  

   

 • Claudia Piñeiro „Okruchy szczęścia”

  6 listopada 2018 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, działającego przy Bibliotece Publicznej w Barcinie. W spotkaniu uczestniczyło 11 osób. Tym razem członkowie klubu omawiali książkę argentyńskiej pisarki Claudii Piñeiro pt. „Okruchy szczęścia”.

 • Agnieszka Lingas-Łoniewska „Wszystko wina kota”.

  Uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych spotkali się 2 października 2018r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie. W miłej atmosferze, w kameralnym gronie, przy filiżance kawy omawiano książkę Agnieszki Lingas-Łoniewskiej „Wszystko wina kota”.

 • „Nietypowa baba jestem czyli Anna Seniuk w rozmowie z córką Magdaleną Małecką-Wippich”

  4 września 2018 roku w czytelni głównej Biblioteki Publicznej w Barcinie odbyło się spotkanie członków DKK. W wyjątkowo licznym gronie żywo dyskutowano o książce „Nietypowa baba jestem czyli Anna Seniuk w rozmowie z córką Magdaleną Małecką-Wippich”.

 • Agata Kołakowska Kolejny rozdział

  Miłośnicy literatury z DKK dla dorosłych, działającego przy BPMiG
  w Barcinie, spotkali się 5 czerwca 2018 r. w czytelni biblioteki. Przedmiotem bardzo ożywionej dyskusji była książka Agaty Kołakowskiej „Kolejny rozdział”.

 • Matthew Pearl „Złodzieje książek”

  15 maja 2018 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, działającego przy Bibliotece Publicznej w Barcinie. W spotkaniu uczestniczyło 7 osób. Tym razem członkowie klubu zmierzyli się z powieścią Matthew Pearla „Złodzieje książek”.

 • Eric-Emmanuel Schmitt Noc ognia

  We wtorkowe popołudnie, 10.04.2018 r. o godz. 16.30, spotkali się miłośnicy literatury z DKK dla dorosłych, działającego przy BPMiG w Barcinie. Przedmiotem ożywionej dyskusji była książka Erica-Emmanuela Schmitta Noc ognia.

 • „Najlepiej w życiu ma Twój Kot. Listy Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza”

  Zabawna, liryczna, miłosna korespondencja polskiej poetki, felietonistki, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury z 1994 Wisławy Szymborskiej oraz pisarza Kornela Filipowicza była tematem dyskusji, która odbyła się dn. 6.03.2018 r. w ramach DKK dla dorosłych, działającego przy BPMiG w Barcinie. Uczestniczyło w niej 10 osób.

 • Richard Paul Evans „Hotel Pod jemiołą”

  Uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych spotkali się 6 lutego 2018 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie. W miłej atmosferze, przy filiżance kawy rozmawiali na temat powieści Richarda Paula Evansa „Hotel Pod jemiołą”.


 • Tommi Kinnunen - „Cztery drogi”

  Cztery drogi Tommiego Kinnunena były tematem dyskusji, która odbyła się
  dn. 23.01.2018 r. w ramach DKK dla dorosłych.

  Lekturę pięknie się czytało. Napisana ładnym, prostym językiem saga rodzinna ukazująca historię rodziny na przestrzeni lat 1895-1996. Autor, opisując dzieje trzech pokoleń kobiet, obrazuje trud codziennego życia, konsekwencje podejmowanych wyborów, wysiłek człowieka w pokonywaniu przeciwieństw losu, a także zmieniającą się rzeczywistość Finlandii XX wieku.  Kinnunen przedstawia wydarzenia z perspektywy czterech bohaterów. Każdy z nich żyje i postrzega świat inaczej.

 • Zanim się pojawiłeś, Reporterka. Rozmowy z Hanną Krall, Portrety z łagru

  Miłośnicy literatury z DKK dla dorosłych, działającego przy BPMiG w Barcinie, spotkali się 21 listopada 2017 r. w czytelni biblioteki. Spotkanie tym razem przebiegało inaczej niż zwykle. Zaczęto od omówienia książek z „Paczki Literackiej”, które biblioteka otrzymała w ramach akcji „Paczka Literacka” zorganizowanej przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Dwie członkinie klubu przeczytały dodatkowo książki, które zrelacjonowały pozostałym klubowiczom. Pani Grażyna Kozłowska przedstawiła książkę Jacka Antczaka pt. „Reporterka. Rozmowy z Hanną Krall”, natomiast Pani Mieczysława Błaszak omówiła pozycję Michaiła Chodorkowskiego „Portrety z łagru”.

 • "Syn" Philippa Meyera

  Powieść Syn Philippa Meyera była tematem dyskusji, która odbyła się 10.10.2017 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych.

 • „Demaskator” w bibliotece

  5 września 2017 roku w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Pierwszą książką, jaką klubowicze wzięli na swój warsztat po wakacyjnej przerwie była powieść Johna Grishama „Demaskator”.

 • Marcin Kącki „Białystok. Biała siła, czarna pamięć”

  We wtorek, 6 czerwca 2017 roku, odbyło się ostatnie, przedwakacyjne spotkanie członków DKK dla dorosłych, działającego przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie. Tematem dyskusji była książka Marcina Kąckiego „Białystok. Biała siła, czarna pamięć”.

 • Angelika Kuźniak „Stryjeńska. Diabli nadali”

  Kwietniowe spotkanie DKK dla dorosłych, działającego przy BPMiG w Barcinie poświęciliśmy na rozmowę o książce Angeliki Kuźniak „Stryjeńska. Diabli nadali”.

 • Agnieszka Olejnik „Dziewczyna z porcelany”

  Książka Agnieszki Olejnik pt.: „Dziewczyna z porcelany” była tematem dyskusji, która odbyła się 7 marca 2017 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych.

 • Tajemnica z przeszłości ukryta w .. bransoletce

  7 lutego 2017 roku odbyło się drugie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, działającego przy BPMiG w Barcinie. Przedmiotem dyskusji była książka Phaedry Patrick „Osobliwe szczęście Arthura Peppera”. Ten literacki debiut autorki spotkał się z dobrym przyjęciem wśród członków DKK. To powieść, którą czyta się łatwo i przyjemnie. „Lekka” powieść a zmusza do refleksji. Lektura, która wzrusza, bawi, irytuje, a przede wszystkim napawa optymizmem.

 • Remigiusz Mróz „Rewizja”

  24 stycznia 2017 roku o godz. 16:30 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie zebrało się 12 osób, aby w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawiać o książce Remigiusza Mroza - „Rewizja”.