Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

Bajka … a jednak warto byłoby ją przeżyć

30 stycznia 2013 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, w którym uczestniczyło 13 osób. Tym razem członkinie klubu podzieliły się wrażeniami po lekturze książki „Obiecaj mi” Richarda Paula Evansa - pisarza, który w lipcu ubiegłego roku gościł w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy.

 

Fabuła powieści jest ładnie wymyślona. Ten amerykański pisarz opisuje ścieżki życia Beth Cardall. Bohaterka szykując się do wigilii zakłada naszyjnik, który kiedyś otrzymała w prezencie i odsłania czytelnikowi swój sekret sprzed 18-stu lat. 

 

Beztroskie życie kobiety burzy nierozpoznana choroba sześcioletniej córki – Charlotte oraz wiadomość o zdradzie męża – Marca. Straciła do niego zaufanie, jednak dla dobra dziecka przyjmuje męża pod swój dach i opiekuje się nim, kiedy okazuje się, że jest on  chory na raka. Kobieta staje się bezradna wobec problemów życiowych i właśnie w tym momencie pojawia się nieznajomy mężczyzna – Matthew, który pomaga Beth stanąć na nogi i pokazuje jak żyć. Ów „anioł stróż” okazał się przybyszem z przyszłości, jej przyszłym zięciem, który obiecał swojej umierającej żonie zaopiekować się jej matką.

 

Panie zwróciły uwagę, że autor – mężczyzna bardzo dobrze zna psychikę kobiet, ukazuje wiele mądrości życiowych w formie wypisów z dziennika, wskazuje na wielkie znaczenie autentycznej przyjaźni. Z treści wynika, że przypadek może zmienić całe nasze życie. Panie poruszyły też kwestię prawdomówności. Autor wplata nadnaturalne sytuacje, przez co powieść czytelniczki potraktowały trochę z przymrużeniem oka. Wywiązała się jednak dyskusja na temat mocy nadprzyrodzonych, które tak czy inaczej mają wpływ na nasze zachowania i życie. Pomimo, że panie wolą czytać książki o realistycznych wątkach, nic nie przeszkadzałoby, gdyby w życiu realnym dane byłoby im spotkać takiego mężczyznę jak powieściowy bohater - Matthew.

 

Lekturę czyta się dobrze, ponieważ nie jest napisana wydumanym, filozoficznym językiem. Książka interesująca, pogodna i taka trochę bajka poprzez podróż w czasie.

 

Następne spotkanie członków DKK dla dorosłych BPMiG w Barcinie odbędzie się 6 marca 2013 roku o godz. 15:30, a omawiać będziemy dwie powieści: „Puszczyk” J. Grzegorczyka i „Jesienna miłość” N. Sparksa. Zapraszamy wszystkich , którzy lubią czytać i chcą dzielić się swoimi refleksjami na temat przeczytanej książki.     

    

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki we współpracy z Instytutem Książki.

Autor:Moderator Renata Grabowska

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …

Bajka …
  

Komentarze