Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

Apetyt na kwaśne winogrona

W piątek 29 czerwca 2012 r. odbyło się spotkanie DKK dla młodzieży. Omawiałyśmy książkę Ireny Matuszkiewicz „Apetyt na kwaśne winogrona”.

Powieść o trojgu przyjaciół – Lilce, Oliwii i Mikołaju – uczęszczających do liceum. Autorka przedstawia ich wzajemne relacje,  a także zmagania z problemami towarzyszącymi wkraczaniu w dorosłość: ponoszenie odpowiedzialności za swoje czyny, dojrzałość emocjonalna, siła i cena przyjaźni, a także umiejętność radzenia sobie w sytuacjach trudnych.
Zdaniem uczestniczek Dyskusyjnego Klubu Książki „Apetyt na kwaśne winogrona” to książka traktująca o standardowych wątkach. Dziewczęta stwierdziły, iż czytałyśmy już lepsze na wcześniejszych spotkaniach. Zresztą sama Irena Matuszkiewicz w jednym z wywiadów, który odczytałyśmy, stwierdziła, że jej powieści nie można zaliczyć do tak zwanej „literatury ambitnej”, są to raczej czytadła, które można czytać w każdej wolnej chwili, nawet przygotowując sobie posiłek. Autorce zależy raczej na tym, aby odbiorca czytający jej książki mógł znaleźć chwilę ukojenia, a „literatura ambitna” raczej nie może tego zagwarantować.
Następne spotkanie DKK odbędzie się po wakacjach 28 września. Przedmiotem dyskusji będzie książka pt. „Telefony do przyjaciela” A. Łaciny.                                                                                     
 
Program Dyskusyjne Kluby Książki realizowany jest
we współpracy z Instytutem Książki.
 
Autor:Moderator Dorota Witkowska

Apetyt na kwaśne winogrona

Apetyt na kwaśne winogrona

Apetyt na kwaśne winogrona

Apetyt na kwaśne winogrona
 

Komentarze