Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

2016

 • Mój pies Bezdomny

  27 grudnia 2016 r. odbyło się ostatnie już w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Tym razem omawiałyśmy książkę Sarah Lean pt. „Mój pies Bezdomny”.

 • Limbo

  „Limbo” Melanii G. Mazzucco – książka, o której dyskutowaliśmy 6 grudnia 2016 r. w ramach DKK wywołała mieszane uczucia, gdyż nie należy do łatwej. A to z powodu nietypowej konstrukcji powieści, która zamiast standardowych rozdziałów dzieli się na Live i Homework Manueli Paris – głównej bohaterki, włoskiej sierżant, która wraca z misji w Afganistanie. Jako jedyna przeżyła atak terrorystów. Szargana emocjami wraca do rodzinnej miejscowości, by tam próbować ułożyć sobie na nowo życie.

 • To ja! Historyjki, które dodają dzieciom pewności siebie

  Dnia 29 listopada 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Przedmiotem dyskusji była książka pt. „To ja! Historyjki, które dodają dzieciom pewności siebie”.

 • Narzeczona Schulza

  „Narzeczona Schulza” to kolejna książka (po „Oskarżona: Wiera Gran”) Agaty Tuszyńskiej, o której dyskutowaliśmy w piechcińskim DKK 8 listopada 2016 r. Tytułowa narzeczona to Józefa Szelińska, która opowiada o swej niespełnionej miłości do pisarza, malarza Brunona Schulza, znanego nam z takich utworów literackich jak „Sklepy cynamonowe”, czy „Sanatorium pod Klepsydrą”. Ona: skromna, piękna, wykształcona nauczycielka języka polskiego.

 • Osobliwe szczęście Arthura Peppera

  Osobliwe szczęście Arthura Peppera” – debiut literacki angielskiej pisarki Phaedry Patrick to piękna, mądra i wzruszająca powieść. Głównym bohaterem książki jest tytułowy Arthur Pepper. Od roku wdowiec, który wiedzie uporządkowane życie, z pozoru spokojne, ale pełne bólu po stracie ukochanej żony i matki dwójki dorosłych dzieci. Mężczyzna odseparował się od świata zewnętrznego. Przed zbliżającymi się 70-tymi urodzinami postanawia uporządkować rzeczy po zmarłej żonie i odkrywa bransoletkę.

 • Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci ciąg dalszy…

  Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci i młodzieży wznawia swoją działalność w piechcińskiej książnicy. W związku z tym faktem 25 października 2016 roku odbyło się spotkanie organizacyjne uczestników.

 • „Tajemnica morskiej latarni”

  Tajemnica morskiej latarni” to kolejna powieść Santy Montefiore, brytyjskiej pisarki, którą omawialiśmy w ramach DKK 6 września 2016 r. W książce pt. „Spotkajmy się pod drzewem ombu” autorka wprowadzała nas w klimat Argentyny. Tym razem pięknie opisała Irlandię, a główny wątek toczy się wokół trojga bohaterów.

 • „Wszystkie wojny Lary”

  Tym razem w ramach DKK 7 czerwca 2016 r. spotkaliśmy się w pięknym pałacyku w Młodocinie. Wspaniale ugościł nas i oprowadził po odrestaurowanym obiekcie właściciel, pan Jerzy Pytlewski.

 • „Czas tęsknoty”

  „Czas tęsknoty” to świetny debiut literacki Adriana Grzegorzewskiego, który mieszka w Londynie. Rodzinne opowieści zaszczepiły w nim zainteresowanie historią, a konkretnie Kresami. Stąd książka, w której autor przybliżył nam Polskę z okresu II wojny światowej, a szczególnie dotyczącą trudnych relacji polsko-ukraińskich oraz działania AK.

 • „Jej Afganistan”

  Książka pt. „Jej Afganistan. Historia żołnierza w spódnicy” Magdaleny Pilor była przedmiotem dyskusji w ramach DKK 2 lutego. Autorką książki jest dziennikarka, specjalistka do spraw mediów w Dowództwie Operacyjnym Sił Zbrojnych. W 2010 roku wyjechała do Afganistanu jako korespondent wojenny opolskiego dziennika. Założyła blog „Mój Afganistan”, na którym można było śledzić życie w polskiej bazie wojskowej.