Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.






A A A

2016

 • Zośka Papużanka "On"

  Książka On Zośki Papużanki była tematem spotkania, które odbyło się 6 grudnia 2016r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Wzięło w nim udział 10 pań.

 • O współczesnej literaturze duńskiej z Elżbietą Frątczak-Nowotny

  25 listopada 2016 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyły się warsztaty poświęcone współczesnej literaturze duńskiej. Naszym gościem i jednocześnie prowadzącą spotkanie, była pani Elżbieta Frątczak-Nowotny – tłumaczka literatury szwedzkiej i duńskiej, znawczyni kina i teatru skandynawskiego. Pani Elżbieta przełożyła na język polski powieści m.in. Lizy Marklund, Michaela Katza Krefelda, Katariny Mazetti, Kjella Erikssona, J.A. Lindqvista, Jane Mysen, A.J. Kazinskiego.

 • Camilla Läckberg Pogromca lwów

  Pogromca lwów Camilli Läckberg był przedmiotem dyskusji, która odbyła się 8 listopada 2016 r. w barcińskiej bibliotece w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Było to 82 i zarazem jubileuszowe spotkanie, bowiem nasz Klub obchodził siódmą rocznicę swojego powstania. Uczestniczyło w nim 9 osób.

 • Mariusz Urbanek Genialni. Lwowska szkoła matematyczna

  20 września 2016 r. o godz. 16:30 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Wzięło w nim udział 9 pań. Tematem spotkania była poczytna i zbierająca świetne recenzje książka Mariusza Urbanka – Genialni. Lwowska szkoła matematyczna.

 • Liliana Fabisińska „Śnieżynki”

  We wtorkowe popołudnie 30 sierpnia 2016 roku w barcińskiej bibliotece po wakacyjnej przerwie spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. W dwunastoosobowym gronie rozmawiano o książce Liliany Fabisińskiej „Śnieżynki”.

 • Literacki Woodstock

  Przedstawiciele Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych działającego przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie wzięli udział w Ogólnopolskim Zlocie Członków Dyskusyjnych Klubów Książki, który odbył się w dniach 27-31 lipca 2016 roku we Wrocławiu. Zlot był okazją do integracji klubowiczów z całej Polski i niezapomnianych spotkań z literaturą oraz jej twórcami.

 • Santa Montefiore „Tajemnica morskiej latarni”

  7 czerwca 2016 roku w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie spotkało się 11 pań, aby w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawiać o powieści Santy Montefiore „Tajemnica morskiej latarni”.

 • Lisa Genova „Motyl”

  Książka Lisy Genovy pt.: „Motyl” była tematem rozmów podczas majowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie. Lektura, która została bardzo dobrze przyjęta przez czytelniczki. Dotyczy trudnego tematu. Czyta się ją być może ze smutkiem, ale lekko. Napisana jest prostym i ładnym językiem, zrozumiałym dla każdego odbiorcy. Powieść, która uczy akceptacji, wyrozumiałości, bliskości i cierpliwości.

 • Agata Tuszyńska „Narzeczona Schulza”

  Narzeczona Schulza Agaty Tuszyńskiej była tematem dyskusji, która odbyła się dn. 12.04.2016 r. w ramach DKK dla dorosłych, działającego przy BPMiG w Barcinie. Lekturę czytało się dobrze, chociaż jest specyficzna. Panie wypowiadały się, że w czasie lektury były momenty, które się ciągnęły, czasem przynudzały lub wręcz rozdrażniały, ale były i takie, które bardzo interesowały. Autorka, zdaniem czytelniczek, bardzo się napracowała, zbierając materiał do książki. Po czym ocalałe szczątki wspomnień, listy, fotografie, portrety, dokumenty, relacje świadków, opracowania badaczy literatury mocno sfabularyzowała i stworzyła swoją opowieść o Brunonie Schulzu przez pryzmat Józefiny Szelińskiej - kobiety, która była z nim związana.

 • Richard Paul Evans „Obietnica pod jemiołą”

  Uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych spotkali się 16 lutego 2016r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie. W miłej atmosferze, przy filiżance kawy rozmawiali na temat najnowszej powieści Richarda Paula Evansa „Obietnica pod jemiołą”. Dyskusja była bardzo ożywiona. Ładna, lekka, zmuszająca do przemyśleń książka o porażce człowieczeństwa, przebaczeniu i miłości. Na podstawie powieści poznajemy samotną rozwódkę, Elise Dutton - kobietę, która w przeszłości przeżyła tragedię, pozostawiła swoją trzyletnią córkę w zamkniętym samochodzie w najgorętszym dniu w roku. Zaznajamiamy się również z uznanym prawnikiem, Nicholasem Derr – mężczyzną, który w wieku szesnastu lat wjechał samochodem w czteroosobową rodzinę.

 • Guillaume Musso „Jutro”

  We wtorek 5 stycznia w głównej siedzibie barcińskiej biblioteki spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Było to pierwsze w Nowym 2016 Roku spotkanie. Tematem dyskusji była powieść Guillaume Musso pt.: „Jutro”.