Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

2015

 • „Czarny Anioł” i 5 lat DKK

  Właśnie minęło nam 5 lat odkąd spotykamy się w siedzibie nowej biblioteki. Za nami 50 przeczytanych i omówionych lektur. W ramach DKK mieliśmy okazję spotkać się z pisarzami: p. Hanną Cygler i Małgorzatą Gutowską–Adamczyk. Uczestniczyliśmy w warsztatach literackich z profesorami, fachowcami od literatury: Rafałem Grzenią i Pawłem Zajasem. Chętnie wyjeżdżaliśmy do Opery Nova w Bydgoszczy na opery i operetki. W ciągu 5-ciu lat obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy 16 przedstawień. Grono klubowiczów DKK liczy 22 osoby, z czego bardzo się cieszę – jako moderatorka.

 • „Stulecie Winnych” Ałbeny Grabowskiej

  „Stulecie Winnych” Ałbeny Grabowskiej to książka, o której dyskutowaliśmy w osiemnastoosobowym gronie w ramach DKK 6 października 2015 r. Autorka jest z wykształcenia lekarzem neurologiem i pracuje w Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym. W swoim dorobku literackim ma kilka książek dla dzieci oraz zbiór reportaży o Bułgarii, kraju, z którego wywodzą się jej korzenie. Najbardziej znane „Stulecie Winnych.

 • Warsztaty literackie z prof. Pawłem Zajasem

  W ramach DKK 7 września 2015 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w super warsztatach literackich z profesorem Pawłem Zajasem, z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pracownikiem naukowym Zakładu Studiów Niderlandzkich i Południowoafrykańskich Instytutu Filologii Angielskiej. Przedmiotem dyskusji była książka holenderskiej autorki Helli S. Haasse pt. „Panowie herbaty”.

 • Marian Izaguirre, Tamte cudowne lata

  „Tamte cudowne lata” Marian Izaguirre, hiszpańskiej pisarki, to lektura, która przenosi nas do Hiszpanii po wojnie domowej z 1936 roku. Dwie kobiety, Lola i Alice spotykają się w księgarni, czytają jedną książkę, która przenosi je do Anglii początków XX wieku.

 • Zofia Suska w Piechcinie

  Zofia Suska, łodzianka, dziennikarka, podróżniczka, autorka reportaży telewizyjnych z podróży po świecie oraz wielu publikacji prasowych 27 kwietnia 2015 r. zawitała w piechcińskiej filii. Warto wiedzieć, że pani Zofia odwiedziła ponad 150 krajów. Była na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem Antarktydy. Najbardziej pociągają ją miejsca trudno dostępne. Lubi podejmować ryzyko.

 • „Wolność” Jonathana Franzena

  „Wolność” Jonathana Franzena była kolejną książką, o której dyskutowaliśmy w ramach DKK 7 kwietnia br. To historia amerykańskiego małżeństwa Berlungów i ich dwójki dorosłych dzieci, pokazująca jak dorastają, zmieniają swoje poglądy, jak umierają ich młodzieńcze ideały i marzenia. Autor porusza wiele wątków związanych ze współczesnością – ekologię, politykę, terroryzm.

 • Ogród wieczornych mgieł

  O książce pt. „Ogród wieczornych mgieł” Tan Twan Eng dyskutowaliśmy w ramach DKK dnia 3 marca 2015. Oj nie łatwa to lektura.

 • „Wszystko, co minęło” Agaty Kołakowskiej

  „Wszystko, co minęło” Agaty Kołakowskiej to książka, o której dyskutowaliśmy w ramach DKK 13 stycznia 2015 r.