Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

2015

 • Renata Kosin „Mimo wszystko Wiktoria”

  1 grudnia 2015 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, działającego przy Bibliotece Publicznej w Barcinie. W jedenastoosobowym gronie dyskutowano o książce Renaty Kosin „Mimo wszystko Wiktoria”.

 • Jeszcze o „Wszystkich wojnach Lary” Wojciecha Jagielskiego oraz o książce Hella S. Haasse „Panowie herbaty”

  3 listopada 2015 roku o godz. 16:30 w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin, spotkało się 9 pań, by w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawiać o książce reportażysty Wojciecha Jagielskiego - „Wszystkie wojny Lary” oraz powieści Helli S. Haasse - „Panowie herbaty”.

 • Henning Mankell „Włoskie buty”

  7 września 2015 roku w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin, spotkało się 12 czytelniczek, by w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawiać o książce szwedzkiego prozaika – Henninga Mankella „Włoskie buty”.

 • Maria Dueñas - „Olvido, znaczy zapomnienie”

  23 czerwca 2015 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, działającego przy Bibliotece Publicznej w Barcinie. W spotkaniu uczestniczyło 10 pań. Tym razem członkinie klubu podzieliły się wrażeniami po lekturze książki Marii Dueñas „Olvido znaczy zapomnienie”.

 • Hanna Cygler w barcińskiej bibliotece

  W środę 17 czerwca 2015 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki we współpracy z Instytutem Książki odbyło się spotkanie autorskie z Hanną Cygler.

  Hanna Cygler, właśc. Anna Kanthak, reprezentuje współczesną prozę kobiecą. Mieszka w Gdańsku. Ukończyła skandynawistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Zawodowo zajmuje się tłumaczeniami z języków: szwedzkiego i angielskiego.

 • Hanna Cygler „Złodziejki czasu”

  12 maja 2015 roku o godz. 16:00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie spotkało się 8 czytelniczek, by w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawiać o jednej z nowszych powieści Hanny Cygler - „Złodziejki czasu”.

 • O Ewie Demarczyk opowieść

  We wtorkowe popołudnie 14 kwietnia 2015 roku w barcińskiej bibliotece odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Uczestniczyło w nim 10 osób. Bardzo ożywiona dyskusja dotyczyła Ewy Demarczyk – jednej z najlepszych polskich piosenkarek, która nagle zniknęła ze sceny artystycznej.

 • Margaret Mazzantini Powtórnie narodzony

  Marcowe spotkanie DKK dla dorosłych w Barcinie poświęcone było powieści Margaret Mazzantini „Powtórnie narodzony”. Uczestniczyło w nim 12 osób. Rozpoczęłyśmy je w inny niż zwykle sposób. Pani Olga Gralak-Ćwikła pokrótce przedstawiła członkiniom naszego klubu iPady. Mówiła o najciekawszych i najbardziej przydatnych aplikacjach. Uczyła korzystania z nich obecne na spotkaniu panie. Zachęcała do odwiedzania portali książkowych. Panie odczytywały recenzje ostatnio przeczytanych książek i porównywały je ze swoimi odczuciami. W dalszej kolejności przeszłyśmy do rozmów na temat lektury.

 • Anna Karpińska Chorwacka przystań

  Chorwacka przystań Anny Karpińskiej była tematem dyskusji, która odbyła się 9 lutego 2015 roku w ramach DKK w bibliotece głównej w Barcinie. Wypowiedzi czytelniczek na temat książki były raczej pozytywne. Lektura, którą dobrze się czyta. Powieść tylko i wyłącznie dla odprężenia. Według barcińskich klubowiczek jeden wątek za długo się ciągnie, autorka mogła przekazać to samo, ale krócej. Treść wciąga.

 • Anioł w kapeluszu – Monika Szwaja

  „Anioł w kapeluszu” Moniki Szwai był tematem dyskusji, która odbyła się 13.01.2015r. w ramach DKK dla dorosłych. Było to pierwsze spotkanie klubowiczów w 2015 roku. Uczestniczyło w nim 9 osób. Lektura napawająca optymizmem i pogodą ducha, ciepła, życzliwa o szczęśliwym zakończeniu. Typ literatury, który pozwoli odpocząć.