Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

2014

Autor:Administrator Maciej Gawroński
 • Adrian Grzegorzewski Czas tęsknoty

  Ostatnie w 2014r. spotkanie barcińskiego DKK dla dorosłych odbyło się 9 grudnia. Jego tematem była powieść Adriana Grzegorzewskiego Czas tęsknoty. Adrian Grzegorzewski przenosi czytelnika do roku 1939. Młody warszawiak, Piotr Ochocki, chcąc poznać rodzinne strony matki przyjeżdża na wakacje do Bedryczan, małej wioski na Kresach. Tam poznaje ładną Ukrainkę – Swietę. Niespodziewanie znad obu granic nadciąga widmo wojny, a we wsi pomiędzy najbliższymi sąsiadami: Polakami i Ukraińcami narasta wrogość.

 • Wymarzony czas w bibliotece

  12 listopada 2014 r. odbyło się uroczyste spotkanie DKK dla dorosłych, minęło bowiem 5 lat działalności naszego Klubu. Tym razem spotkanie rozpoczęła dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Jakuba Wojciechowskiego Pani Grażyna Szafraniak.

 • O Danucie Stence na barcińskim DKK

  We wtorkowe popołudnie 28 października 2014 roku w barcińskiej bibliotece odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Uczestniczyło w nim 11 osób. Ożywiona dyskusja dotyczyła Danuty Stenki – jednej z najlepszych polskich aktorek, która zaskarbiła sobie sympatię ludzi.

 • Paulo Coelho Zdrada

  23 września 2014 r. o godz. 16:00 w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin spotkało się 8 czytelniczek, by w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawiać o powieści Paulo Coelho - Zdrada.

 • Wiele osób… Wiele zdarzeń… Jeden adres

  Za nami udane spotkanie z Marią Ulatowską, zorganizowane w barcińskiej książnicy w czerwcu 2013 roku w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki we współpracy z Instytutem Książki. I choć od spotkania minął rok w Barcinie czyta się książki pani Ulatowskiej. 8 lipca 2014 r. członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych dzielili się refleksjami po lekturze „Kamienicy przy Kruczej”.

 • O „Rozdrożach” Wm.Paula Younga

  We wtorkowe popołudnie, 10 czerwca 2014 roku, w barcińskiej bibliotece zebrali się członkowie DKK dla dorosłych. W jedenastoosobowym gronie omawialiśmy książkę autorstwa Wm. Paula Younga pt.: „Rozdroża”.

 • O „ Oczach czarnych, czy niebieskich” i „Sztuce Słyszenia Bicia Serca”

  We wtorek 6.05.2014 r. w czytelni barcińskiej biblioteki zebrały się panie należące do Dyskusyjnego Klubu Książki. Majowe spotkanie, w którym uczestniczyło 10 osób poświęcone było Marii Wiernikowskiej oraz Janowi-Philippowi Sendkerowi.

 • Maria Wiernikowska w barcińskiej bibliotece

  9 kwietnia 2014 r. w kolejnym z cyklu środowych spotkań, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin gościła Pani Maria Wiernikowska – dziennikarka, pisarka, korespondentka wojenna.

 • Alice Munro „Drogie życie”

  4 marca 2014 r. o godz. 1630 w czytelni barcińskiej biblioteki odbyło się spotkanie DKK dla dorosłych. Uczestniczyło w nim 11 pań. Tym razem na swój literacki warsztat wzięłyśmy książkę „Drogie życie” Alice Munro.

 • O „Spadkobiercach” – Kaui Hart Hemmings w barcińskim DKK – warto przeczytać

  We wtorkowe popołudnie, 4 lutego 2014 roku, w barcińskiej bibliotece zebrali się członkowie DKK dla dorosłych. W dziewięcioosobowym gronie omawiano książkę autorstwa Kaui Hart Hemmings pt.: „Spadkobiercy”. 

   

 • Anna German o sobie

  We wtorkowe popołudnie 7 stycznia 2014 roku w barcińskiej bibliotece odbyło się spotkanie DKK dla dorosłych. Uczestniczyło w nim 9 osób. Ożywiona dyskusja dotyczyła Anny German - piosenkarki, która zaskarbiła sobie sympatię ludzi i osiągnęła sukcesy na festiwalach w Opolu, Sopocie, San Remo i Ostendzie. Określana Białym Aniołem