Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

2013

 • WWW… jak „Wyśpiewam Wam wszystko”

    Podczas grudniowego spotkania DKK dla dorosłych przenieśliśmy się w świat muzyki. A wszystko to za sprawą słynnej wokalistki jazzowej - Urszuli Dudziak, która postanowiła chwycić za klawiaturę i napisać książkę. Książkę, która jest nie tylko autobiografią, ale i historią polskiego (i nie tylko) jazzu.

 • Chris Niedenthal „Zawód: fotograf”

  Pierwsze w nowym budynku biblioteki i jednocześnie inaugurujące 5 rok działalności spotkanie DKK dla dorosłych odbyło się 19.11.2013r. Tematem dyskusji była książka Chrisa Niedenthala „Zawód: fotograf”.

  Chris Niedenthal urodził się w 1950 roku w polskiej rodzinie w Londynie. Od dzieciństwa przyjeżdżał do Polski na wakacje. W czasie studiów był pilotem wycieczek do Polski. Po ukończeniu studiów, może trochę za sprawą przypadku, zamieszkał w Polsce na stałe. Przygoda z fotografią, rozpoczęta w dzieciństwie, przerodziła się w zawód. Niedenthal posiada umiejętność znalezienia się we właściwym czasie i miejscu, ale i talent do „pstrykania” udanych i ciekawych zdjęć.

 • O Pani Eustaszynie i „Na fejsie z moim synem” - ostatnie spotkanie DKK w starych murach biblioteki

   3 lipca 2013 roku Bibliotece Publicznej przy ul. Lotników 13 spotkały się panie należące do Dyskusyjnego Klubu Książki. Było to ostatnie przedwakacyjne i jednocześnie ostatnie w dotychczasowej siedzibie biblioteki spotkanie.

  W dwudziestoosobowym gronie dyskutowano o powieści Marii Ulatowskiej „Przypadki pani Eustaszyny” oraz o książce Janusza Leona Wiśniewskiego „Na fejsie z moim synem”.

 • Maria Ulatowska w Barcinie

    5 czerwca 2013 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie odbyło się spotkanie z Marią Ulatowską, autorką takich powieści jak: „Sosnowe dziedzictwo”, „Pensjonat Sosnówka”, „Domek nad morzem”, „Przypadki pani Eustaszyny”, „Kamienica przy Kruczej” oraz „Całkiem nowe życie”. Są to książki „optymistyczne, odprężające, są lekturą miłą na trudniejsze dni. Kobiety przedstawione w tych książkach są mądrymi życiowo osobami, które są dla wielu z nas pięknymi przykładami” - jak napisała pani Zofia Jesionowska w imieniu uczestniczących w spotkaniu czytelników. Autorka omówiła dość szczegółowo swoje książki, nie zdradzając oczywiście ich zakończeń, co sprawiło zainteresowanie Jej twórczością. Udzielała odpowiedzi na nasuwające się słuchaczom 

  w trakcie spotkania pytania. Bardzo chętnie podzieliła się informacją skąd czerpie pomysły 
  i jak powstają nowe powieści. Pani Ulatowska rozdawała autografy - na sporządzonych przez bibliotekę zaproszeniach - nie można było jednak na spotkaniu kupić książek Jej autorstwa. Był to wieczór autorski zorganizowany w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki we współpracy z Instytutem Książki. Uczestniczyło w nim 29 osób.
  Spotkanie wykorzystały czytelniczki Dyskusyjnego Klubu Książki, by złożyć gratulacje Pani Dyrektor BPMiG w Barcinie z okazji zdobycia tytułu „Bibliotekarz Roku 2012” okręgu kujawsko-pomorskiego.
  Kolejne spotkanie członków DKK dla dorosłych działającego przy BPMiG w Barcinie odbędzie się 3 lipca 2013 roku o godz. 15:30, podczas którego omawiać będziemy „Przypadki pani Eustaszyny” - Marii Ulatowskiej oraz „Na fejsie z moim synem” – Janusza 
  L. Wiśniewskiego.
   
 • Iza Komendołowicz o Elżbiecie Czyżewskiej

   W środę 8 maja 2013 roku o godz. 15:30 w barcińskiej bibliotece zebrały się członkinie DKK dla dorosłych. Na spotkanie przyszło 18 pań. Tym razem dyskusja toczyła się wokół książki Izy Komendołowicz „Elka. O Elżbiecie Czyżewskiej opowiadają…”.

  Iza Komendołowicz – dziennikarka, redaktorka miesięcznika PANI – w książce pt.: „Elka. O Elżbiecie Czyżewskiej opowiadają…” przedstawiła jedną z popularniejszych postaci polskiego filmu i estrady lat 60-tych ub. wieku.

 • „Ta druga” - Karoliny Wilczyńskiej

  W środę 3 kwietnia 2013 roku w głównej siedzibie barcińskiej biblioteki spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki. Na spotkanie przyszło 15 osób. Tematem dyskusji była książka Karoliny Wilczyńskiej „Ta druga”.

  Akcja powieści toczy się w szpitalu, gdzie przy nieprzytomnej teściowej czuwa synowa Lena. Na podstawie retrospekcji poznajemy losy Leny.

 • O „Jesiennej miłości” i „Puszczyku” dyskutowały barcińskie „Klubowiczki”

  6 marca 2013 roku o godz. 15:30 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie spotkało się 19 czytelniczek, by w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawiać o książkach - Jana Grzegorczyka „Puszczyk” oraz Nicholasa Sparksa „Jesienna miłość”.

 • Bajka … a jednak warto byłoby ją przeżyć

   30 stycznia 2013 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, w którym uczestniczyło 13 osób. Tym razem członkinie klubu podzieliły się wrażeniami po lekturze książki „Obiecaj mi” Richarda Paula Evansa - pisarza, który w lipcu ubiegłego roku gościł w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy.

 • Zniesławiona przez plotkę

  8 stycznia w bibliotece w Barcinie odbyło się pierwsze w 2013 roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. W trzynastoosobowym gronie rozmawiano o książce Agaty Tuszyńskiej „Oskarżona: Wiera Gran”.