Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

2012

 • Kradzione róże

   26 października 2012 roku odbyło się kolejne spotkanie DKK dla młodzieży. Przedmiotem dyskusji była książka pt. „Kradzione róże” Anny Łaciny.

  Dziewczęta dowiedziały się kilku ciekawostek na temat autorki omawianej powieści. Następnie podzieliły się swoimi wrażeniami po przeczytaniu lektury. Jednak opinie były różne:
 • Słów kilka o „Łóżku” J. L. Wiśniewskiego

  Książka pt. „Łóżko” J. L. Wiśniewskiego była przedmiotem dyskusji w naszym klubie. Spotkanie odbyło się 26 listopada. Właśnie minęły 2 lata od zawiązania się DKK w piechcińskiej bibliotece.

 • Trzy filiżanki herbaty…

  23 października w DKK piechcińskiej biblioteki omawialiśmy „Trzy filiżanki herbaty” Grega Mortensona i Davida O. Relina. To reportaż, opowieść o Gregu Mortensonie, amerykańskim himalaiście i weteranie wojskowym, którego życiową misją stało się budowanie szkół dla dzieci z wiosek w Pakistanie i Afganistanie w latach 90- tych XX wieku. Książka ukazuje również niezwykle ciekawą kulturę i zwyczaje tych terenów. To obraz tamtejszego społeczeństwa, jego problemów, ale i życzliwości.

 • Spotkanie organizacyjne DKK dla młodzieży

  Dnia 28 września 2012 roku o godz. 16.00 w Filii Bibliotecznej w Piechcinie odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży, które miało charakter raczej organizacyjny.

 • Po wakacyjnej przerwie

  Po wakacyjnej przerwie ponownie spotkaliśmy się w 11-osobowym gronie w DKK dnia 25 września. Tym razem nie omawialiśmy żadnej lektury. Rozdane zostały dwie książki: „Trzy filiżanki herbaty” G. Mortenson i „Oczyszczenie” S. Oksanen.

 • Woja nie ma w sobie nic z kobiety

   Dnia 26 czerwca po raz kolejny spotkaliśmy się w DKK. Przedmiotem dyskusji była powieść pt. „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” Swietłany Aleksijewicz.

  To lektura niezwykła – zbiór opowieści snajperek, lekarek, sanitariuszek, kucharek, praczek, które szły na wojnę młodsze i starsze, często żony i matki, na ochotnika. Widziały i przeżywały rzeczy straszne, śmierć i zniszczenia. Nie było im łatwo w szeregach, nie lepiej było i po wojnie. Poranione psychicznie i fizycznie, często bez domów, źle traktowane  zamykały się w sobie i milczały. 

 • Apetyt na kwaśne winogrona

   W piątek 29 czerwca 2012 r. odbyło się spotkanie DKK dla młodzieży. Omawiałyśmy książkę Ireny Matuszkiewicz „Apetyt na kwaśne winogrona”.

  Powieść o trojgu przyjaciół – Lilce, Oliwii i Mikołaju – uczęszczających do liceum. Autorka przedstawia ich wzajemne relacje,  a także zmagania z problemami towarzyszącymi wkraczaniu w dorosłość: ponoszenie odpowiedzialności za swoje czyny, dojrzałość emocjonalna, siła i cena przyjaźni, a także umiejętność radzenia sobie w sytuacjach trudnych.
 • 12 rozmów o miłości

    29 maja na kolejnym spotkaniu w Dyskusyjnym Klubie Książki w piechcińskiej bibliotece rozmawialiśmy o książce Joanny Racewicz pt. „12 rozmów o miłości! Rok po katastrofie”.

  Nie jest to kolejna publikacja o smoleńskiej katastrofie; to książka z dwunastoma pięknymi opowieściami - rozmowami, uzupełnionymi zdjęciami, o miłości – trwalszej niż życie, o codzienności po stracie najbliższej osoby, o samotności, cierpieniu, smutku… Lektura zmusza do refleksji.
 • Trzynaście powodów

   30 maja w Filii Bibliotecznej w Piechcinie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. Przedmiotem dyskusji była książka pt. „Trzynaście powodów” Jay Asher.

 • O przyjaźni…

   Dnia 27 kwietnia 2012 r. odbyło się spotkanie DKK dla młodzieży. Omawiałyśmy „Trzy wierzby. Opowieść o przyjaźni”  Ann Brashares.

  Książka o trzech przyjaciółkach: Amy, Jo oraz Polly. Rozpoczynają się wakacje. 
 • Wybór Marty

   25 kwietnia na kolejnym spotkaniu DKK w piechcińskiej bibliotece omawialiśmy powieść „Wybór Marty” autorstwa Lidii Witek.

  Książka otrzymała Feniksa 2006 – nagrodę Stowarzyszenia

  Wydawców Katolickich; w kategorii „literackiej” – „dla książki, która przywołuje obrazy wyborów, przed którymi na co dzień stawia nas życie”.

 • Księgarz z Kabulu

  Dnia 28 marca odbyło się kolejne spotkanie DKK w naszej bibliotece. Tematem do dyskusji była książka norweskiej dziennikarki Asne Seierstad pt. „Księgarz z Kabulu”. 

 • Désirée czyli czas próby

   30 marca 2012 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży. Omawiałyśmy „Désirée czyli czas próby”  Heidi Hassenmϋller .

 • Drzewo sprawiedliwości

   We wtorek 28 lutego w piechcińskiej bibliotece zebrali się członkowie DKK dla dorosłych. To nasze 14 spotkanie, podczas którego omawialiśmy „Drzewo sprawiedliwości” Moniki Warneńskiej. Zapoznaliśmy się krótko z życiem i twórczością pisarki, bo warto poświęcić temu uwagę ze względu na jej duży dorobek literacki.

 • Sześć Dominika

   Dnia 24 lutego 2012 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK dla młodzieży. Omawiałyśmy „Sześć Dominka” Anny Łaciny.

 • Arabska żona

  Tematem dyskusji na kolejnym spotkaniu DKK, które odbyło się 31 stycznia 2012 roku była książka pt. „Arabska żona”. Autorem jest Tanya Valko – pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego – była nauczycielką w Szkole Polskiej w Trypolisie w Libii, następnie asystentką Ambasadora RP, obecnie mieszka w Arabii Saudyjskiej.
 • Kwiaty potrafią mówić

  25 stycznia 2012 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży. Omawiałyśmy „Sekretny język kwiatów” Vanessy Diffenbaugh.