Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

2011

 • Jesienna miłość

   30 grudnia odbyło się ostatnie już w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży. Omawiałyśmy „Jesienną miłość” Nicholasa Sparksa.

 • Emigrantka z wyboru

  Dnia 27 grudnia kolejne spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki w piechcińskiej bibliotece rozpoczęliśmy od wysłuchania piosenki i kolędy w wykonaniu londyńskiej piosenkarki Ewy Becli. A to dlatego, że czas świąteczny i autorką tekstu tej kolędy jest Dana Parys-White, która napisała „Emigrantkę z wyboru” – naszą lekturę, przedmiot dyskusji. Powieść została nominowana w 2009 roku do Nagrody Literackiej Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie. Dana Parys-White jest polską poetką, pisarką, autorką sztuk teatralnych, artykułów i recenzji publikowanych w pismach polonijnych. Mieszka na stałe w Anglii.

 • Dym się rozwiewa

   Minął rok od pierwszego spotkania w Dyskusyjnym Klubie Książki w piechcińskiej bibliotece. 29 listopada odbyło się kolejne. Dyskutowaliśmy o książce Jacka Milewskiego pt. „Dym się rozwiewa”. To zbiór opowiadań poświęconych Romom. Wszystkie pokazują życie codzienne , m.in. problemy asymilacji, edukacji, przestępczości i pokutujących wobec tej mniejszości etnicznej stereotypów. Jacek Milewski-pedagog, współzałożyciel pierwszej polskiej szkoły romskiej i przyjaciel wielu romskich rodzin- stara się odpowiedzieć na pytanie: jacy są dzisiejsi Cyganie? 

 • O miłości

  Dnia 25 listopada 2011 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dzieci i młodzieży. Omawiałyśmy „Czynnik miłości” Anny Łaciny.

  Spotkanie rozpoczęłyśmy od przeczytania wywiadu z autorką omawianej książki, z którego dowiedziałyśmy się, iż pani Anna Łacina z wykształcenia jest genetykiem, biologiem molekularnym, dziennikarką, nauczycielką, natomiast z zamiłowania pisarką.
 • Jestem komunistyczną babą!

  25 X spotkaliśmy się w DKK w piechcińskiej książnicy. Lekturą do dyskusji była książka pt. „Jestem komunistyczną babą!” Dana Lungu – rumuńskiego pisarza i dziennikarza.
 • Słów kilka o przyjaźni i zakochaniu

  28 października 2011 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży. Omawiałyśmy „Karolina XL zakochana” Marty Fox.
 • Saszeńka

   Po przerwie wakacyjnej ponownie spotkaliśmy się w Dyskusyjnym Klubie Książki dnia 27 września. Dyskutowaliśmy na temat książki pt. „Saszeńka” Simona Montefiore, brytyjskiego historyka i pisarza. 

 • Mam dość!

  Dnia 30 września 2011 r. odbyło się spotkanie DKK dla dzieci. Omawiałyśmy  „Mam dość!” Heidi Hassenmüller.


  Książka ta przedstawia dzieje dziewczęcego gangu. Śledzimy historię jego powstania, działalności oraz niespodziewanego rozwiązania. W ciągu kilku dni Jody poznaje dziewczyny borykające się z poważnymi problemami rodzinnymi, których nie potrafią rozwiązać samodzielnie. Dlatego wstępują do gangu Hien. Szefem zostaje oczywiście Jody. Gang daje dziewczętom poczucie siły i przynależności.

 • W sidłach anoreksji

  W piątek 24 czerwca 2011 r. odbyło się ostatnie przedwakacyjne spotkanie DKK dla dzieci. Omawiałyśmy  „W sidłach anoreksji” Heidi Hassenmüller.
   
  Na początku spotkania obejrzałyśmy wywiad z pisarką na projektorze multimedialnym. Dowiedziałyśmy się różnych ciekawostek na temat biografii Heidi Hassenmüller, a także jej twórczości literackiej.
 • Rewers

  Na kolejnym spotkaniu DKK w piechcińskiej bibliotece dnia 28 czerwca omawialiśmy książkę pt. „Rewers” Andrzeja Barta.
   
  Pierwowzorem książki był scenariusz i film o tym samym tytule. Film „Rewers” w reżyserii Borysa Lankosza zdobył główną nagrodę, tj. Złote Lwy, na Festiwalu Polskich Filmów w Gdyni. Obejrzeliśmy sobie kilka fragmentów z filmu ze wspaniałą obsadą aktorską, m.in. Agatą Buzek, Krystyną Jandą, Anną Polony i Marcinem Dorocińskim.

   

 • Karolina XL

  27 maja 2011 r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Dyskutowałyśmy nad  „Karoliną XL” Marty Fox.


  Dziewczęta wysłuchały kilka zdań na temat biografii autorki powieści młodzieżowych. Następnie obejrzałyśmy wywiad z pisarką na projektorze multimedialnym, dzięki czemu nieco bliżej mogłyśmy poznać Martę Fox.

 • Oskarżona Wiera Gran

  W środę 25 maja odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Tym razem wybrałam lekturę, która zainteresowała bardzo wszystkich uczestników DKK.

 • Spotkanie z poezją

  Dnia 20 maja 2011 roku w piechcińskiej książnicy odbyło się „Spotkanie z poezją” w opracowaniu uczestniczek Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci: Natalii Martwijczuk oraz Kingi Okrój.
 • Mariola, moje krople…Cukiernia pod Amorem

  26 kwietnia w piechcińskiej książnicy odbyło się kolejne spotkanie DKK. Uczestniczyło w nim 8 osób. Tym razem omawialiśmy książki Barbary Gutowskiej-Adamczyk: „Mariola, moje krople…” i „Cukiernię pod Amorem”.
 • Nie będę z nią mieszkać!

  W piątek 29 kwietnia 2011 r. odbyło się spotkanie DKK dla dzieci. Omawiałyśmy  „Nie będę z nią mieszkać!” Caroline Plaisted.
  Główną bohaterką książki jest trzynastoletnia Suzy. Dziewczyna bardzo tęskni za swoim ojcem, który zginął w wypadku, kiedy miała zaledwie osiem lat. Z czasem zaczęła pisać w samotności listy do ukochanego ojca, zwierzając się w nich ze swoich aktualnych problemów.
 • Przyjaciółki od serca?

  Dnia 25 marca 2011 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Omawiałyśmy „Koleżaneczki”Ewy Nowak.
  Iwa, główna bohaterka omawianej pozycji, pragnęła przyjaźnić się z Anką i Patką, a nie dostrzegała uczucia, jakim darzył ją Hay. Chłopak zakochał się w Iwie, lecz ona na początku znajomości nie odwzajemniała jego miłości, ponieważ myślała, że Hay jest zakochany w Ance. Na szczęście wszystko wyjaśniło się z czasem. Okazało się, że to Anka wprowadzała wszystkich w błąd, zmieniając sens wypowiedzi swoich koleżanek.
 • Gosposia prawie do wszystkiego?

  We wtorek 29 marca w piechcińskiej bibliotece odbyło się spotkanie DKK. Uczestniczyło 17 osób. Tym razem omawialiśmy książkę Moniki Szwai pt. „Gosposia prawie do wszystkiego”.
  Na początku padło stwierdzenie, że to lektura do przeczytania podczas gotowania obiadu, nic nie wnosi, choć czyta się lekko i przyjemnie.
 • Dziewczyny się zakochują

  Dnia 25 lutego 2011 r. o godz. 15.30 w Bibliotece w Piechcinie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Omawiałyśmy „Dziewczyny się zakochują” Jacqueline Wilson.

 • Codziennik Daniela Passenta

  Dnia 22 lutego 2011 r. odbyło się spotkanie miłośników książki – DKK przy Bibliotece w Piechcinie.


  Przedmiotem dyskusji była książka Daniela Passenta „Codziennik”.

 • O „Chaszczach” Jana Grzegorczyka

  Dnia 25 stycznia odbyło się w Filii Piechcin kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem dyskutowano na temat „Chaszczy” Jana Grzegorczyka.
 • Pamiętnik nieksiężniczki

  21 stycznia w piechcińskiej bibliotece odbyło się spotkanie DKK dla dzieci. Uczestniczyło w nim dziewięć osób. Dziewczęta dyskutowały na temat Zakręconej na Maksa Ewy Grętkiewicz.