Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

2011

 • „OSTATNIA PIOSENKA” NICOLASA SPARKSA

  W środę, 28 grudnia 2011 roku, odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, działającego przy Bibliotece Publicznej w Barcinie. W spotkaniu wzięło udział 17 osób. Tym razem członkinie klubu podzieliły się wrażeniami po lekturze książki Nicholasa Sparksa „Ostatnia piosenka”.

   

   

 • Dobre geny

   Dnia 9 listopada 2011 r. spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy wypożyczalni dla dorosłych Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin. W spotkaniu uczestniczyło 15 pań. Rozmawiały na temat książki Hanny Cygler pt.: „Dobre geny”.

 • Małgorzata Gutowska-Adamczyk: „Cukiernia Pod Amorem. Zajezierscy” , „Mariola, moje krople…”

    W środę 19 października 2011 roku w barcińskiej bibliotece zebrali się członkowie DKK dla dorosłych. Tematem dyskusji był ubiegłotygodniowy wieczór autorski z panią Małgorzatą Gutowską-Adamczyk i Jej powieści. Panie chętnie podzieliły się swoimi wrażeniami ze spotkania z autorką i podjęły dyskusję na temat przeczytanych książek: „Cukiernia Pod Amorem. Zajezierscy” oraz „Mariola, moje krople…”.

 • Wieczór z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

  12 października 2011 roku o godz. 1630 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy
  w Barcinie odbyło się spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, autorką głośnej ostatnio trzytomowej sagi rodzinnej pt.: „Cukiernia Pod Amorem”. Był to wieczór autorski zorganizowany w ramach Projektu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.
 • Trudności życiowych wyborów - dyskusja o książce "Wybór Marty" Lidii Witek

  W środę 7 września 2011 roku w głównej siedzibie barcińskiej biblioteki spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki. Było to pierwsze po letniej wakacyjnej przerwie spotkanie. Tematem dyskusji była powieść Lidii Witek „Wybór Marty”.

 • Godzinami o książkach

  W środę, 8 czerwca 2011 roku, odbyło się ostatnie, przedwakacyjne zebranie członków Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, działającego przy Bibliotece Publicznej w Barcinie. W jedenastoosobowym gronie rozmawiano o opowiadaniach Jana Grzegorczyka „Pieśń słoneczna Róży Bluszcz” i biografii Marii ze Zdziechowskich Sapieżyny „Moje życie, mój czas”.
 • WSPOMNIENIA TO NAJCENNIEJSZY POSAG

  W środę, 4 maja 2011 roku, odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych działającego przy Bibliotece Publicznej w Barcinie. W spotkaniu wzięło udział 12 osób. Tym razem członkowie klubu podzielili się wrażeniami po lekturze książki Małgorzaty Niezabitowskiej „Składana wanna”.
   

 • Monika Szwaja „Zupa z ryby fugu”

  W środę, 6 kwietnia 2011 roku, w Bibliotece Publicznej w Barcinie odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. W piętnastoosobowym gronie rozmawiano o powieści Moniki Szwai „Zupa z ryby fugu”.
 • DZIEWCZYNKA W CZERWONYM PŁASZCZYKU

  W czwartek 3.03.2011r. w barcińskiej bibliotece zebrały się panie należące do Dyskusyjnego Klubu Książki. Marcowe spotkanie, w którym uczestniczyło 15 osób, poświęcone było Romie Ligockiej i jej autobiografii: „Dziewczynka w czerwonym płaszczyku”.
 • Chaszcze w Barcinie

  W środę 2 lutego 2011 roku w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych BPMiG w Barcinie odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestniczyło w nim 11 pań. Tym razem dyskusja toczyła się wokół książki Jana Grzegorczyka „Chaszcze”.
 • Gawęda o Magdalenie Samozwaniec

  W środę 12 stycznia o godz. 1630 w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych BPMiG w Barcinie po raz pierwszy w 2011 roku spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki. Na spotkanie przybyło 17 osób. Tym razem dyskusja toczyła się wokół książki: „Magdalena, córka Kossaka” w opracowaniu Rafała Podrazy.