Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

2010

 • O FIKOŁKACH NA TRZEPAKU W BIBLIOTECE

  Dnia 30 listopada 2010 r. spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w Wypożyczalni dla Dorosłych przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie. Było to trzynaste i zarazem jubileuszowe spotkanie, bowiem barciński Klub obchodził pierwszą rocznicę swojego powstania. Dokonano krótkiego podsumowania. Za najlepszą książkę minionego roku uznano „Gosposię prawie do wszystkiego” Moniki Szwai. Podczas spotkania powitano nową członkinię klubu i rozmawiano o książce Małgorzaty Kalicińskiej „Fikołki na trzepaku”.

 • Ludzie ludziom zgotowali ten los

  3 listopada 2010 r. odbyło się spotkanie członków DKK działającego w wypożyczalni dla dorosłych przy BPMiG w Barcinie. Uczestniczyło w nim 13 osób. Przedmiotem dyskusji była wstrząsająca powieść Simona Montefiore pt.: „Saszeńka”.

 • Jeszcze raz Barbara Rybałtowska w DKK dla dorosłych

  04.10.2010 r. o godz. 1700 w głównej siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie zebrali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki. To poniedziałkowe spotkanie było okazją do podyskutowania o powieściach Barbary Rybałtowskiej.

 • Paulo Coelho radzi jak żyć

  30 czerwca odbyło się ostatnie - przedwakacyjne spotkanie działającego przy barcińskiej bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki. W spotkaniu wzięło udział 14 osób. Tym razem klubowicze poddali własnej literackiej analizie książkę Paulo Coelho „Być jak płynąca rzeka”.

 • Majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

  19 maja 2010 roku w wypożyczalni dla dorosłych Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie spotkało się 18 czytelniczek, by w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawiać o powieści Moniki Szwai – „Gosposia prawie do wszystkiego”.

 • Prywatna gazeta jednego autora czyli - Codziennik

  7 kwietnia 2010 r. o godz. 1700 w barcińskiej książnicy zebrali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, aby porozmawiać o książce Daniela Passenta pt.: „Codziennik”. Wypowiedzi czytelniczek na temat książki były pozytywne. „To prawdziwa perełka, ładnie wydana, pisana jakże pięknym językiem, czyta się ją wspaniale” – mówiły klubowiczki.

 • Do serca przytul zwierzaka...

  03 marca 2010 roku w wypożyczalni dla dorosłych barcińskiej biblioteki miało miejsce cykliczne spotkanie członków DKK. W czternastoosobowym gronie omawiano książkę Doroty Sumińskiej pt.: „Autobiografia na czterech łapach czyli historia jednej rodziny oraz psów, kotów, krów, koni, jeży, słoni, węży… i ich krewnych”....

 • Czy warto sięgnąć po książkę K.Grocholi - Trzepot skrzydeł?

  3 lutego 2010 r. odbyło się piąte już spotkanie członków DKK.

  W czternastoosobowym gronie omawiano książkę Katarzyny Grocholi „Trzepot skrzydeł”.

  Książkę czyta się szybko, ale nie do końca przyjemnie. Grochola przedstawia w sposób modelowy sytuację popadania w pułapkę przemocy i uzależnienia od niej. Literacki świat ukazany przez autorkę to drama, jakiej nie powinna ziemia nosić. Bardzo ważną kwestią są zawarte w książce relacje dzieci z rodzicami. Autorka porusza wcale nie marginalny problem społeczny, o którym należy mówić i pisać, bowiem tradycja, konwenans, wstyd każą udawać, że wszystko jest w porządku.

 • Czy warto przeczytać - Złodziejkę pamięci - Krystyny Kofty ?

  13 stycznia 2010 r. odbyło się trzecie spotkanie DKK dla dorosłych , w którym uczestniczyło 13 osób.

  Przedmiotem bardzo ożywionej dyskusji była książka Krystyny Kofty - „Złodziejka pamięci”. Odczucia czytelniczek po lekturze książki były zróżnicowane. Nie wszystkie panie przeczytały powieść do końca. Kilku osobom książka nie przypadła do gustu, a złożyła się na to nietypowa forma pisania powieści oraz obecność w niej wątków metafizycznych.