Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A
RSS

2009

 • Dyskusja nad książką - Życie na drzwiach lodówki

  W sobotę 5 grudnia odbyło się dziewiąte spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Oddziale dla dzieci w Barcinie. Omawiana książka Alice Kuipers „Życie na drzwiach lodówki” zyskała uznanie wśród zgromadzonych dziewcząt. Pomimo uwag do formy wydania np. „dwa słowa na stronie”, treść książki okazała się niezwykle pasjonująca.

 • Dyskusyjny Klub Książki na barcińskiej Starówce

  W piątkowy wieczór 27 listopada 2009r. dziewczęta należące do Dyskusyjnego Klubu Książki przy Filii nr 1 w Barcinie dyskutowały o książce Meg Harper „Moja mama i pies z piekła rodem”.

  Klubowiczki zgodnie stwierdziły, iż Meg Harper przedstawiła rodzinkę, której przygody i życie rodzinne oderwane są od rzeczywistości. Postacie są mocno przerysowane. Bohaterka jest nastolatką, jednak czytelniczki się z nią nie identyfikowały. Nie chciałyby mieć takiej przyjaciółki . Na tle zachowań rodzinki pies wcale nie jest „z piekła rodem”. Odwieczny konflikt matka-córka nie jest ciekawy-brak uczuć.

 • DKK dla dorosłych - Przebudzenie - Ireny Matuszkiewicz

  2 grudnia w wypożyczalni dla dorosłych barcińskiej książnicy panie należące do Dyskusyjnego Klubu Książki spotkały się, aby podyskutować o książce Ireny Matuszkiewicz „Przebudzenie”. Klubowiczki bardzo chętnie podzieliły się swoimi wrażeniami po lekturze powieści.

 • Czy przerysowana Marcelina? Zastanawiali się członkowie DKK

  Klub Dyskusyjny przy Oddziale dla dzieci powiększył się o 3 osoby.

  Spotkanie dyskusyjne nad książką „Muchy w butelce” Grażyny Bąkiewicz , które odbyło się w sobotę 7 listopada przybrało inną formułę . Członkowie klubu postanowili przedyskutować kwestię osobowości bohaterki książki - Marceliny. Wypisali cechy pozytywne i negatywne charakteru dziewczynki i na nich skupili swą uwagę. Za cechy pozytywne uznano zgodnie, że Marcelina była przyjacielska, wrażliwa, miła, sympatyczna, inteligentna, radosna, towarzyska, tolerancyjna i asertywna. Wśród negatywnych cech u Marceliny dostrzeżono nieszczerość i chwilowe niezdecydowanie.
 • Dwa nowe Dyskusyjne Kluby Książki w Barcinie

  Przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie powstały dwa nowe Dyskusyjne Kluby Książki – w Filii nr 1 na barcińskiej Starówce i wypożyczali i czytelni dla dorosłych przy ul. Lotników 13.

  Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i Bibliotek Wojewódzkich adresowany przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych.

  Celem klubów jest między innymi ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.

 • Dyskusyjny Klub Książki i M jak dżem Aleksandry Tyszka

  W sobotę w Oddziale dla dzieci odbyło się siódme spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawiana lektura to. „M jak dżeM” Aleksandry Tyszka.

  Uczestniczki Klubu przejęły się bardzo sytuacją bohaterki książki, którą jest trzynastoletnia Nela, rozpoczynająca naukę w gimnazjum. Trudno jej się tam zaadaptować. Nie potrafi znaleĄć wspólnego języka z koleżankami z klasy. Skomplikowana sytuacja rodzinna nie jest również najlepsza. Boleśnie odczuwa nieobecność taty i musi stawić czoła groĄnej babci, której nigdy wcześniej nie widziała na oczy. Na dodatek, dowiaduje się, że będzie miała rodzeństwo. Na szczęście los zsyła jej całe grono osobliwych, ale życzliwych osób.

 • Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzianych Ludzi

  W Oddziale dla dzieci 30.06.09 odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem młodzi miłośnicy książek dyskutowali nad treścią książki Rafała Kosika „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzianych Ludzi”.

  Zgodnie stwierdzili, że mylący okazał się tytuł, który nie zachęcał wcale do czytania. Jednak treść książki okazała się świetna, tak twierdzą dziewczyny . Fajna atmosfera panująca w jednym z warszawskich gimnazjów jest zupełnie podobna do atmosfery naszego - mówiła Ewa. Bohaterowie - cóż jedyni w swoim rodzaju i niepowtarzalni, tak jak cala książka. Warto ją przeczytać w czasie deszczowych dni lata.

 • Sprawozdanie - Niemycki Mariusz

  Przy Oddziale dla dzieci Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie 22. 05.2009 r. godz.11:30 odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W spotkaniu uczestniczyło 8 „klubowiczek”, które tym razem omawiały książki autorstwa Mariusz Niemyckiego.

 • Dlaczego Ślicznotka Andrzeja Klawittera?

  Kolejne spotkanie DKK związane było z dyskusją nad książką Andrzeja Klawittera „Ślicznotka”.

  W spotkaniu brało udział 12 uczestników klubu jak zwykle żywo dyskutujących Przeczytana książka zyskała różne opinie młodych miłośników literatury.

 • O Koszmarnym Karolku słów kilka

  W Oddziale dla dzieci przy BPMiG w Barcinie odbyło się drugie spotkanie DKK. Było ono okazją do przyjęcia 2 nowych członków, którzy zdeklarowali chęć uczestnictwa w DKK.
  Spotkanie DKK przebiegało w formie niezwykle ożywionej dyskusji nad książką Francesci Simon „Koszmarny Karolek”, którą członkowie klubu otrzymali na spotkaniu 6.02.09

  Po analizie wyglądu i zachowania bohatera i jego współtowarzyszy uczestniczki spotkania sporządziły kilka własnych refleksji i recenzji.

 • Żywa atmosfera w DKK

  Jeszcze nie rozpoczęły się dyskusje o konkretnej książce, a jednak atmosfera na pierwszym spotkaniu Klubu była niezwykle żywa i przyjazna, a dyskusja owocna.

 • Zaproszenie do DKK

  Ciebie ……. Aniu, Dorotko, Moniko, Manuelo, Krzysztofie, Filipie, Agnieszko…
  Przy Oddziale dla dzieci Biblioteki Publicznej Miasta I Gminy w Barcinie powstał Dyskusyjny Klub Książki dla nastolatków, które lubią czytać i rozmawiać o książce.

 • Informacje o Dyskusyjnym Klubie Książki

  W lutym 2009 roku z inicjatywy Instytutu Książki we współpracy z British Council i Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy rozpocznie swoją działalność DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI przy Oddziale dla dzieci BPMiG w Barcinie.