Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

„Rosyjska zima” Daphne Kalotay

             7 marca 2012 roku o godz. 15:30 w czytelni i wypożyczalni dla dorosłych Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin, spotkało się 14 czytelniczek, by w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawiać o powieści Daphne Kalotay - „Rosyjska zima”.

            Lektura zmusza do przemyśleń. Autorka wiernie przedstawiła życie w Rosji w latach 50-tych XX wieku oraz dzisiejszy Boston. Na podstawie treści „Rosyjskiej zimy” poznajemy kulisy artystycznego świata ZSRR, które wcale nie było tak kolorowe, jakby się wydawało.

Książka ciężka, trzeba czytać ją z uwagą ze względu na narrację prowadzoną czteropłaszczyznowo.

Według klubowiczek w powieści brakuje postaci, którą darzyłoby się sympatią. Czytelniczki kreśliły portret głównej bohaterki – Niny Riewskiej, starając się zrozumieć jej zachowanie oraz Grigorija Sołodina, który całe życie poświęcił na to, żeby dojść do korzeni. Panie zwróciły szczególną uwagę na teściową Niny, która całą swoją biżuterię przechowywała we własnym koku.

            Nie zabrakło rozmów na temat historii, która była taka, jaka była i której nie zmienimy oraz sportowców, którzy osiągnięcia przypłacają własnym zdrowiem.

            Spotkanie upłynęło w sympatycznej atmosferze. Miłą niespodziankę wszystkim paniom sprawiła jedna z klubowiczek, obdarowując nas kwiatkiem - własnoręcznie wykonanym techniką origami.

            Kolejne spotkanie odbędzie się 11 kwietnia 2012 roku o godz.15:30, podczas którego omawiać będziemy „Ostatnią noc w Twisted River”  Johna Irvinga. Rozdano 5 egzemplarzy tej pozycji oraz 10 sztuk książki: „Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia” Izy Michalewicz i Jerzego Danilewicza.

Autor:Moderator Renata Grabowska

Rosyjska zima

Rosyjska zima

Rosyjska zima

Rosyjska zima

Rosyjska zima

Rosyjska zima

Rosyjska zima

Rosyjska zima

Rosyjska zima

Rosyjska zima

Rosyjska zima

Rosyjska zima

  

Komentarze