Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A
  • Ostatnia piosenka
    Ostatnia piosenka

„Ostatnia piosenka” N.Sparks – dyskusja na temat książki w bibliotece na Starówce

W piątek 21 października w Filii nr 1 w Barcinie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowiczki omawiały powieść Nicholas Sparks „Ostatnia piosenka.
 
Opinie klubowiczów o książce :
Główna bohaterka Ronnie z młodszym bratem Jonach wbrew swojej woli przyjeżdża z Nowego Jorku do ojca na wakacje, który mieszka w małej miejscowości nad oceanem. Zbuntowana nastolatka od razu wpada w tarapaty. Ojciec ufa córce i pozwala jej podejmować decyzje, nie wypowiadając własnych opinii. Ronnie powoli otwiera się na tatę. Zdaje sobie sprawę ,że popełniła błąd unikając go przez ostatnie trzy lata. Opieka nad jajami żółwia i wspólne wykonanie witrażu scala rodzinę. Nastolatka przechodzi przemianę – dojrzewa. Musi zmierzyć się z przyszłością. Pobyt z ojcem i opieka nad nim w ostatnich chwilach jego życia odmienia ją – staje się silniejsza i wie co w życiu ważne.
Jest to opowieść o rożnych obliczach miłości - pierwszej miłości ,ojca do dzieci,
o trudnych relacjach w rodzinie , które da się pokonać .Uczy wybaczania ,zaufania. Pisana lekkim językiem powoduje ,że szybko się ją czyta .
 
Powieść ta to prawdziwy przewodnik po życiu. Znakomicie opisuje uczucia towarzyszące bohaterom.
Gorąco polecamy!
 
„Życie, uświadomił sobie, bardzo przypomina piosenkę. Na początku jest tajemnica, na końcu - potwierdzenie, ale to w środku kryją się wszystkie emocje, dla których cała sprawa staje się warta zachodu.”
Nicholas Sparks z książki - „Ostatnia piosenka”
 
Następne spotkanie odbędzie się 25 listopada 2011 r. , omawiana będzie książka „Agrafka”– I. Sowy. Wszystkich lubiących czytać, a następnie podzielić się swoimi uwagami o przeczytanej lekturze serdecznie zapraszamy na spotkanie w bibliotece na barcińskiej Starówce.

 

Autor:Moderator Anna Zielińska

Komentarze

Asia Plewa

2012-01-14 15:16

Bardzo mi się podobała książka. Jedna z niewielu książek, przy których się popłakałam. Wzruszająca, nieprzewidywalna, pisana zrozumiałym językiem. Polecam wszystkim nastolatkom.