Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

„Nietypowa baba jestem czyli Anna Seniuk w rozmowie z córką Magdaleną Małecką-Wippich”

4 września 2018 roku w czytelni głównej Biblioteki Publicznej w Barcinie odbyło się spotkanie członków DKK. W wyjątkowo licznym gronie żywo dyskutowano o książce „Nietypowa baba jestem czyli Anna Seniuk w rozmowie z córką Magdaleną Małecką-Wippich”.

Magdalena Małecka Wippich nagrywająca i koncertująca na całym świecie altowiolistka, menadżer artystyczny. Stara się łączyć muzykę z pasją literacką odkąd została wyróżniona w konkursie na opowiadanie.

Anna Seniuk lubiana przez widzów aktorka filmowa i teatralna, uwielbiana przez studentów pani profesor sztuk teatralnych.

Dwie niezwykłe kobiety, dwie artystki, dwie generacje, dwa style życia a przede wszystkim matka i córka. Obie panie za sprawą książki „Nietypowa baba jestem” uchyliły drzwi i zaprosiły nas do swojego życia.

Książka bardzo ciekawa, pisana barwnie i z humorem przedstawia kulisy życia prywatnego i kariery Anny Seniuk, opowiada o  rodzinie, która korzeniami sięga tam, gdzie słońce wschodzi, o szkole, o Krakowie widzianym oczyma aktorki, o pierwszych rolach teatralnych i filmowych Anny Seniuk, o jej przyjaźniach, małżeństwie, macierzyństwie, sukcesach i smutkach, o aktorstwie i codzienności. Fascynujące wątki i wielkie emocje, unikalne zdjęcia z prywatnego archiwum wzbogacają książkę.

Lektura wzbudziła duże zainteresowanie wśród członków DKK. Klubowicze pozytywnie wypowiadali się o samej bohaterce, Annie Seniuk, jako o naturalnej, ciepłej osobie, która nie idealizuje się. Aktorkę najczęściej znamy i oceniamy z filmu, dzięki książce mogliśmy poznać ją z innej strony.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 2 października br.
o godzinie 16:30. Rozmawiać będziemy o książce Agnieszki Lingas-Łoniewskiej „Wszystko wina kota”.

 

Moderator Renata Grabowska

 

Autor:Administrator Sagan Robert