Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

„Kamila” Ewy Barańskiej

25 maja w pięcioosobowym składzie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży przy Filinr1miłośniczki słowa pisanego dyskutowały  - już po raz trzydziesty o książce Ewy Barańskiej pt. ”Kamila”

Powieść „Kamila” - Ewy Barańskiej zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim Konkursie Literackim Wydawnictwa TELBIT.

Bohaterka książki to nastolatka Diana - uczennica renomowanego liceum, która  zastanawia się dlaczego siedemnastoletnia Kamila Rutka – koleżanka z klasy -  popełniła samobójstwo. Dlaczego łatwiej dostrzec wystrzałowy ciuch niż sińce i rozpacz koleżanki .Jak to jest ,że lekceważymy nastroje i zachowania osób wokół nas.

Wszyscy znamy bajkę o Kopciuszku. W tej książce też był Kopciuszek – Kamila, był bal – sylwester, dobre wróżki - koleżanki  i książę -Robert . Dlaczego nie było happy endu? Czy w dzisiejszych czasach nie umiemy widzieć „Sercem” ?
Książkę szybko się czyta  Prostym językiem ukazane są sprawy trudne(ucieczka, kradzież, samobójstwo). Historia, która może przydarzyć się każdemu – zmusza do przemyśleń nastolatków jak i ich rodziców. Każdy powinien ją przeczytać, aby nie popełnić grzechu zaniechania, czyli reakcji na cudze cierpienie.
 
 
Następne spotkanie odbędzie się15 czerwca  2012 r. i omawiana będzie książka
-„Takie zwykłe wakacje” - Elżbiety Borek 
 
Autor:Moderator Anna Zielińska

„Kamila” Ewy Barańskiej

„Kamila” Ewy Barańskiej

„Kamila” Ewy Barańskiej

„Kamila” Ewy Barańskiej

„Kamila” Ewy Barańskiej

„Kamila” Ewy Barańskiej

Komentarze

Asia

2012-06-11 16:47

Ciekawa opowieść, jednak trochę nieprawdopodobna. Niektóre zachowania i sytuacje w niej występujące nie bardzo mi się podobały i myślę, że w prawdziwym życiu historia Kamili potoczylaby się zupełnie inaczej. Mimo wszystko polecam przeczytać książkę. Może po jej przeczytaniu mlodzi ludzie przestaną być głusi i ślepi na krzywdę innych.