Stronę stworzono ze środków finansowych otrzymanych
przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z Fundacji Orange
w ramach programu
BIBLIOTEKI Z INTERNETEM TP.


A A A

„JUNIOR. OPIEKUN OSÓB STARSZYCH” w DKK dla dzieci

W piątek, 23 listopada br., tuż przed jesiennym weekendem i rodzinnymi spotkaniami, w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

 

Kilkanaście dzieci z klasy II A spotkało się z „Juniorem. Opiekunem osób starszych”, czyli psim bohaterem książki Barbary Gawryluk z wyjątkowej serii książek przedstawiających historie niezwykłych psów. Krakowska autorka książek dla dzieci, dziennikarka i tłumaczka wymyśliła super bohatera, który okazuje się najlepszymi przyjacielem mieszkańców domu dla osób starszych, a zwłaszcza pani Jasi. Niepozorny kundelek jest niezwykle sympatyczny, przyjacielski i wierny, lubi się bawić i spacerować.

 

Junior wprowadza co prawda małe zamieszanie, ale rodzi pozytywne emocje i wywołuje śmiech podopiecznych placówki. Wzruszająca historia pani Jasi i odwiedzających ją bliźniaków Dorotki i Łukasza, opowiada o psach opiekunach i schroniskach dla zwierząt oraz uczy o obowiązku pamięci o poprzednikach i szacunku dla osób starszych.

 

Podczas spotkania dyskutowaliśmy na temat losu osób starszych oraz ich samotności i tęsknot, ale również na temat losu zwierząt, które trafiają do schronisk. Dzieci w trakcie dyskusji zauważyły jak ważny okazał się kontakt osób starszych z Juniorem. O przyjaźni, która zawiązała się pomiędzy mieszkańcami domu dla osób starszych i zwierzakiem.

 

W drugiej części bibliotecznego spotkania dzieci wykonywały rysunki ilustrujące ten moment w lekturze, który szczególnie im się podobał. Powstały przepiękne prace, a każdy z uczestników mógł krótko uzasadnić swój wybór.

 

Kolejne spotkanie DKK zaplanowano w połowie grudnia 2018 roku.

 

Na zakończenie uczestnicy DKK obejrzeli wystawę prac wykonanych podczas październikowych warsztatów edukacyjno-plastycznych pn. „Poznaj swój kraj”.

 

Moderator: Joanna Kujawa-Drozdowska

 

Autor:Administrator Sagan Robert